Navrh k foru – submit checklist pred zalozenim noveho threadu

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
westrem
Člen | 398
+
0
-

Ahojte,
po urcitom case stravenom tu na Nette foru, mi pride, ze najme v sekcii zaciatocnici sa opakuju stale dokola tie iste otazky, avsak nazvy threadov a casto aj samotne otazky podliehaju neskonalej kreativite ich autorov.

Napadlo ma, nebolo by vhodne zaimplementovat do tej sekcie zaciatocnici pri formulari na odoslanie odpovede aj zoznam checkboxov tak ako to pouziva napr IS od Muni. Tam je myslienka taka, ze pred zalozenim threadu sa vygeneruje par otazok (zo statickej mnoziny) v random poradi, ktore zneju ako napr:

  • Toto tema neobsahuje otazku k predmetu, pretoze inak by som ho napisal priamo k predmetovemu foru
  • Toto tema ma vystizny nazov a nie nazov typu Help! Pomoc!

..
plus dalsie, ktore sa ale tykaju uz specifik for v is.muni.cz

Na nette fore by ma napadali otazky typu:

  • Toto tema ma vystizne popisuju nazov problemu
  • Pred jeho uvedenim som sa snazil najst odpoved na fore pomocou vyhladavania
  • Mam prestudovanu dokumentaciu k danemu problemu no aj tak sa neviem pohnut dalej
  • Pozrel som si priklady dodavane s distribuciou ci nahodou neobsahuju moje potrebne riesenie

..
pripadne nejake dalsie, toto je len nastrel. Samozrejme cely chytak (ktory vyuziva aj IS) je ten, ze:

  1. poradie vybratych odpovedi sa randomne meni pri kazdom pokuse o vytvorenie threadu (nejde si tak „zapamatat“ nejaky klikatelny pattern)
  2. otazky su casto stavane tak, ze si ich clovek musi precitat aby odpovedal spravne – ak neodpovie system mu nedovoli vytvorit thread

Cely tento napad v mojej hlave vznikol nie preto, aby sme odradili zaciatocnikov od pytania sa na fore (forum je tu predsa na riesenie problemov a je od ludi ludom) avsak aby sme zamedzili pripadom (dosta casto mavam ten pocit pri niektorych threadoch) ze clovek radsej aby stravil 4 minuty nad API pripadne dokumentaciou tak postne unahlenu otazku s pseudonazvom threadu na forum, ved komunita to za mna vyhlada, spravi (nebodaj este aj naprogramuje) apod.

Chapem, ze nie vsetci sa dokazu orientovat napr v API pripadne v zdrojakoch od Davida, ale bolo by pekne vidiet, ze clovek ma aspon snahu ten problem poriesit najskor sam a az ked je uplne v koncoch tak sa opyta na fore a nie naopak.

Co si o tom myslite?

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

Moc sa mi nepaci ta tebou navrhovana implementacia. Napad sa mi ale pozdava. Uplne dokonale riesenie som videl na stackoverflow, kde pri pisani titulku vlakna sa AJAXovo prehladava forum a pridelenom boxiku sa zobrazuju cca relevantne existujuce vlakna. Musim napisat, ze u mna to funguje dokonale, castokrat som ani nedopisal titulok, ale vyklikal som AJAX navrhy a vyriesil pomocou nich problem.

westrem
Člen | 398
+
0
-

srigi napsal(a):

Moc sa mi nepaci ta tebou navrhovana implementacia. Napad sa mi ale pozdava. Uplne dokonale riesenie som videl na stackoverflow, kde pri pisani titulku vlakna sa AJAXovo prehladava forum a pridelenom boxiku sa zobrazuju cca relevantne existujuce vlakna. Musim napisat, ze u mna to funguje dokonale, castokrat som ani nedopisal titulok, ale vyklikal som AJAX navrhy a vyriesil pomocou nich problem.

Tvoje riesenie je tiez pekne, ale skorej ho beriem ako last-call solution, ked uz clovek proste pise titulok k threadu a vtedy sa mu zacnu hladat podobne veci na fore.

Primarne som ale svojou myslienkou smeroval k ludom, ktori vobec nehladaju, nestuduju API a hned a zaraz postuju.

Neviem vsak objektivne posudit co by bolo lepsie, ci to tvoje alebo moje riesenie, zhodneme sa ale dufam na tom, ze nieco by sa v tomto smere mohlo na fore spravit no nie?

David Grudl
Nette Core | 8171
+
0
-

srigi napsal(a):

Uplne dokonale riesenie som videl na stackoverflow, kde pri pisani titulku vlakna sa AJAXovo prehladava forum a pridelenom boxiku sa zobrazuju cca relevantne existujuce vlakna.

Zkusil jsem to implementovat.

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

David Grudl napsal(a):

srigi napsal(a):

Uplne dokonale riesenie som videl na stackoverflow, kde pri pisani titulku vlakna sa AJAXovo prehladava forum a pridelenom boxiku sa zobrazuju cca relevantne existujuce vlakna.

Zkusil jsem to implementovat.

Vynikajuce – palec hore. Potom sa s nami podel nejakou statistikou ci to malo zmysel.

westrem
Člen | 398
+
0
-

David Grudl napsal(a):

srigi napsal(a):

Uplne dokonale riesenie som videl na stackoverflow, kde pri pisani titulku vlakna sa AJAXovo prehladava forum a pridelenom boxiku sa zobrazuju cca relevantne existujuce vlakna.

Zkusil jsem to implementovat.

Uzasne!

PS: Co vsetko sa prehladava? :)