Nette\Application\ImageResponse

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Dneska jsem se docela zarazil že tam tohle nemáme. A ani v addons není (i když tohle by mělo být asi rovnou v Nette)

Editoval vrtak-cz (28. 8. 2010 0:02)

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

ImageResponse jsem si doprogramovával už do dvou projektů, takže potvrzuji, že by se hodila.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Pokusil jsem se to implementovat https://github.com/…22daebd5deed uvítám komentáře.

Editoval vrtak-cz (24. 6. 2010 6:04)

David Grudl
Nette Core | 8129
+
0
-

Díky za implementaci!

Je tu jedna věc, která mi úplně nesedí. Pokud chci poslat obrázek, který mám na disku, musím jej načíst a znovu uložit. Tohle není zrovna ideální a ani DownloadResponse zde nepomůže. Říkám si, jestli by nebylo lepší na to jít trošku jinak a rozšířit funkčnost DownloadResponse tak, aby uměl soubor nejen nabídnout ke stažení, ale i normálně poslat do výstupu. Takže by se dal použít na obrázky uložené na disku nebo třeba i PDF.

Asi by pak bylo záhodno jej přejmenovat na FileResponse.

Pochopitelně to stále neřeší odesílání existujících objektů Image. Tady by mohlo pomoci jednoduché rozšíření ReponsePresenteru, aby kromě Template uměl „vyrenderovat“ i Image.

Nebyla by tato cesta lepší?

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

A nebylo by ještě lepší kdyby tohle řešil FileResponse a počítál že místo cesty k souboru může dostat instanci Nette\Image? Mohl by výsledek poslat na výstup stejně jako by mohl výsledek nabídnout ke stažení.

PS: klidně to implementuju

David Grudl
Nette Core | 8129
+
0
-

To je divný. Když je to FileResponse, tak by to mělo nějak pracovat se souborem, ne?

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Vždyť obrázek je přece soubor ne?

David Grudl
Nette Core | 8129
+
0
-

Ale instance třídy Nette\Image není soubor. To jsou data v paměti.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Jn. asi by byl ten RenderResponse lepsi…

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Nebo rozšířit FileDownloader o podporu Nette\Image?