správná verze Nette pro DataGrid

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Grant Zvolský
Člen | 1
+
0
-

Ahoj,

zkouším do své aplikace zabudovat DataGrid, ale pořád hlásí nějaké chyby. Vyzkoušel jsem všechny možné kombinace verzí DataGridu a nette + dibi, ale nerozchodím ani tu ukázku. Poradil by mi někdo, jak to dát dohromady? Tu aplikaci jsem dělal v Nette 1.0 dev, ale budu rád, když to rozchodím na čemkoliv.

Verze DG 1.0 alpha na PHP 5.2 + Nette 1.0 alpha bez prefixů pro php 5.2:

Warning: require_once(C:\*\dg52\libs\Nette/Utils/shortcuts.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in C:\*\dg52\libs\Nette\loader.php on line 52

S Nette pro PHP 5.3:

Fatal error: Class 'Environment' not found in C:\*\dg53\app\bootstrap.php on line 22
na1k
Člen | 288
+
0
-

S DataGridem jsem měl taky trochu problém… nakonec jsem ale namespacovanou verzi pro PHP 5.3 stáhl na GitHubu, ale tuším že to nebylo od Romana Sklenáře, ale nějaký cizí fork

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

Ta verze bude asi moje, já s pekelníkem přepisuju datagrid tak, aby šel pod 5.3 (pouze) a nebyl závislý na dibi – půjde (jde) použít Doctrine 2 a když na to dojde tak i obyčejné PHP pole.

Ta chyba, kterou uvádíš, s datagridem nesouvisí.

knyttl
Člen | 196
+
0
-

Majkl578 napsal(a):
Ta verze bude asi moje, já s pekelníkem přepisuju datagrid tak, aby šel pod 5.3 (pouze) a nebyl závislý na dibi – půjde (jde) použít Doctrine 2 a když na to dojde tak i obyčejné PHP pole.

Ty jo, z toho mám radost, neplánujete do toho zakomponovat nativně i ten edit in place (viz Editable Datagrid)?

Bude fungovat na 5.3 i s Nette bez namespace a prefixů?

Měl bych k tomu malý feature request – rád bych, kdyby šlo filtrovat „live“, bez nutnosti klikání na odeslání formuláře. Prostě během psaní do filtrovacích inputů, aby už se přizpůsobovaly výsledky…

Díky a hodně zdaru.

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

knyttr napsal(a):

Ty jo, z toho mám radost, neplánujete do toho zakomponovat nativně i ten edit in place (viz Editable Datagrid)?

Bude fungovat na 5.3 i s Nette bez namespace a prefixů?

Měl bych k tomu malý feature request – rád bych, kdyby šlo filtrovat „live“, bez nutnosti klikání na odeslání formuláře. Prostě během psaní do filtrovacích inputů, aby už se přizpůsobovaly výsledky…

Díky a hodně zdaru.

Asi tě zklamu, ale shodli jsme se, že podpora 5.2 nemá cenu. Bude tedy pouze pro PHP 5.3 (a tedy i Nette 1.0 se jmennými prostory). Důvodů je několik: od vydání PHP 5.3 uplynulo už 14 měsíců, Doctrine 2 je pouze pro 5.3 a 5.2 nemá budoucnost.

Co se těch věcí okolo JS týče, zatím bych to neřešil, až bude podpora i pro dibi (během pár dní), tak vyšleme na svět nějakou tu testovací verzi. Takže s tímhle bych počkal a řešil až pak v příslušném tématu. ;)

knyttl
Člen | 196
+
0
-

Asi tě zklamu, ale shodli jsme se, že podpora 5.2 nemá cenu. Bude tedy pouze pro PHP 5.3 (a tedy i Nette 1.0 se jmennými prostory). Důvodů je několik: od vydání PHP 5.3 uplynulo už 14 měsíců, Doctrine 2 je pouze pro 5.3 a 5.2 nemá budoucnost.

Nemám na mysli podporu pro 5.2, ale na 5.3 bez užití namespaces. Na moje malé projektíky mi to prostě přijde zbytečné.

Ještě mě napadá jedna věc, která mi na současném Datagridu vadí a to je nesourodost GET a POST požadavků. Filtry jsou řešené přes POST a třeba stránkování přes GET. Bylo by fajn, kdyby si to člověk buď mohl vybrat, nebo aby to bylo jednotné. Hrozně rád bych třeba na nějaký konkrétní filtr/stránku odkazoval a nemusel na to zasílat POSTy.

Díky moc.

Editoval knyttr (27. 8. 2010 2:41)

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

knyttr napsal(a):

Nemám na mysli podporu pro 5.2, ale na 5.3 bez užití namespaces. Na moje malé projektíky mi to prostě přijde zbytečné.

Tohle totálně postrádá smysl… Osobně bych byl pro zrušení 5.2 větve Nette ale zdá se že ji používá spousta lidí… Btw namespacei ti moc práce nepřidají. (Někdy je to i naopak…)

PS: Zatím každý koho znám a zkusil namespace (na reálné aplikaci) už zůstal a zpět by se nevrátil ani za nic…

PSS: Nehledě na Doctrine 2 / Zend 2 / Symfony 2… A blížící se Alpha verzi PHP 5.4 (stable odhaduju srpen / září 2011)

knyttl
Člen | 196
+
0
-

vrtak-cz napsal(a):

knyttr napsal(a):

Nemám na mysli podporu pro 5.2, ale na 5.3 bez užití namespaces. Na moje malé projektíky mi to prostě přijde zbytečné.

Tohle totálně postrádá smysl… Osobně bych byl pro zrušení 5.2 větve Nette ale zdá se že ji používá spousta lidí… Btw namespacei ti moc práce nepřidají. (Někdy je to i naopak…)

PS: Zatím každý koho znám a zkusil namespace (na reálné aplikaci) už zůstal a zpět by se nevrátil ani za nic…

PSS: Nehledě na Doctrine 2 / Zend 2 / Symfony 2… A blížící se Alpha verzi PHP 5.4 (stable odhaduju srpen / září 2011)

Chápu, že to přidává práci řešit dvě větve něčeho, co člověk vyvíjí. Moc se mi kvuli tomu nechce přepisovat to všechno, co už je hotové (jakože málo toho není), ale dobrá tedy, to už je tedy můj problém.

A co tedy Váš postoj k tomu návrhu ohledně POST/GET?

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Ohledně POST/GET to bude určitě chtít řešit protože bych to taky využil. Nicméně asi to nebude mít takovou prioritu. (Pokud vím tak hodně velkou prioritu má přepis Rendereru)

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

Jak jsem říkal, diskuze okolo změn funkčnosti DataGridu nechme na později a neřešme to tady (je to OT).

Lopo
Člen | 277
+
0
-

ak ide len o to mat funkcnu verziu gridu pre Nette1.0, na https://github.com/…tte-datagrid je fork ktory som urobil pre vlastnu potrebu (a funguje mi)…

je to sice pre PHP5.3, ale teoreticky by nemal byt problem aby to fungovalo aj na 5.2 (po vyhadzani namespacov)

romansklenar
Člen | 655
+
0
-

Lopo napsal(a):

Zvláštní jak některým vadí způsob formátování :) …takhle nejde vidět to podstatné co bylo třeba změnit
(omlouvá tě jen použití nějakého auto-přeformátování v IDE)