Hromadne odesilani emailu

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
lalo
Člen | 26
+
0
-

Ahoj, nemate nekdo zkusenosti s hromadnym odesilanim newsletteru?

Pouzil jsem nette mail a odesilam pro kazdeho uzivatele unikatni email. Uzivatelu je asi 2000. Pri testovani – vyradil jsem $mail->send(); vygeneroval a odeslal script vsechny emaily do 10s, ale po odpoznamkovani $mail->send(); to odesilal asi 5 minut a co hur zablokoval veskerou cinnost na domene.

Ve svych aplikacich jsem zatim potreboval odesilat vzdy jeden email, takze s timto nemam zadnou zkusenost. Nevite nekdo jak se to da optimalizovat?

Bernard Williams
Člen | 207
+
0
-

Nazdárek,

zkus zadat více (možná všechny) adresy do jednoho mailu:

$mail->addTo('email1@domena.ltd');
$mail->addTo('email2@domena.ltd');
$mail->addTo('email3@domena.ltd');
$mail->addTo('email4@domena.ltd');
$mail->addTo('email5@domena.ltd');
...

Bernard

lalo
Člen | 26
+
0
-

Ne to nemuzu. Kazdy email ma jine telo. Automaticky se generuje obsah emailu a kazdy uzivatel si voli co presne chce dostat. A kombinaci voleb je dost hodne.

newPOPE
Člen | 648
+
0
-

Skusit to cez cron/webcron a posielat to po malych hromadkach?

lovec
Člen | 13
+
0
-

Tohle jsem jednou taky řešil. Vyřešil jsem to tak, že jsem cronem odeslal každou minutu cca 10 emailů. Pokud se odesílaly naráz, tak to bylo servery považováno za spam a blokovaly provoz.
Sice odesílání trvá desítky hodin, ale je to bezpečné

Šaman
Člen | 2635
+
0
-

Jj, taky jsme to řešili a údajně např. Seznam akceptuje 100 zpráv za hodinu z jedné IP. Takže to dávkuj cronem, sice to půjde pomalu, ale jistě.

westrem
Člen | 398
+
0
-

S hromadnym odosielanim e-mailov je obecne problem.
„Velke“ spolocnosti, ktore poskytuju napr free e-mail maju urcitu (dost slabu) toleranciu poctu e-mailov z IP za urcitu casovu jednotku a ak by ju dana IP prekrocila ide na Blacklist a odtial sa dostat je tazko, preto hostingove spolocnosti toto riesia obmedzovanim mail serverov a toho kolko mozes naraz poslat e-mailov.

Osobne som to riesil tak, ze:

– simple e-maily som posielal instantne (napr o uspesnej registracii)
 – hromadne e-maily, resp ak uz bolo potrebne odoslat viac ako 20 e-mailov naraz tak to slo automaticky do queue v DB odkial sa to nasledne tahalo cronom kazdych X minut (uz zalezi na benevolencii a nastaveni serveru kde hostujes)

Ak by som to mal riesit znovu asi by som ale vsetko pchal cez queue, clovek si tak moze robit statistiky a ma prehlad o kazom poslanom e-maile. Zalezi vsak na tebe.

lalo
Člen | 26
+
0
-

Ok dekuju za rady. Uz vyjednavam u providera cron, tak snad to bude fungovat jak ma.