Struktura webu a routování, presentery

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
malik
Člen | 1
+
0
-

Zdravím,
chystám se tvořit pro někoho web a rozhodl jsem se, že nebudu dál praktikovat prasárny a vyzkouším nette. Pár dílčích věcí už jsem si ozkoušel ale teď přemýšlím jak navrhnout kostru.

Mám třeba jednu sekci v menu, která může vypadat takto:

  • o-firme
  • -historie
  • -pobocky
  • -dokumenty
  • --tiskove-zpravy
  • ---2010
  • ---2009

v db budu mít kromě tabulky s textama ke každé stránce (title, nadpis, text), ještě tabulku s pobočkama (nazev, adresa, telefon,..) a s tiskovýma zprávama (datum, nazev, text)

Jak co nejlépe udělat routovaní (které jde zatím úplně mimo mě) a presentery pro takovýhle web, který bude mít takových sekcí v menu třeba 7 a dvakrát větších?

Určitě můžu v BasePresenteru, beforeRender si zjistit pro každou stránku title, nadpis a text a to třeba poslat do @layout šablony. Potom v presenteru OFirme udělat rendery default, historie, pobocky, dokumenty atd. přičemž nějaký kód a neprázdnou šablonu bude obsahovat renderPobocky a renderDokumenty pro id tiskove-zpravy.

Tohle mi ale při košatější struktuře webu nepřijde úplně nejlepší protože bude existovat strašně moc prázdných renderu a prázdných šablon u položek, které budou mít jenom title, nadpis a text z BasePresenteru, beforeRender.

Jde tohle vyrešit nějak přes routy? Počítám, že jo ale to routování pořád moc nedávám. Že by byly jenom presentery Pobocky a TiskoveZpravy a na ně se routovalo /o-firme/pobocky/ a /o-firme/dokumenty/tiskove-zpravy/ (což není na stejné úrovni) a zbytek by se routoval na BasePresenter a stacil by tomu ten beforeRender.

Nebo je nějaká jiná best practice na takový polostatický web? :)

Díky za jakékoliv nasměrování..