Error 500 → proc se nezapne ladenka?

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Ja
Člen | 260
+
0
-

Predem se omlouvam za hloupy dotaz. Postupuji v tutorialu na vytvoreni todolistu a sam jsem si ho nyni chtel rozsirit o upraveni polozky. A ve chvili, kdy jsem napsal spatne sql dotaz, tak server zahlasi error 500 – nemela by se zapnout ladenka s vypisem primo konkretniho sql dotazu, ktery dela problem?
Predem diky za odpoved.

Ja

PS.
Zkousim to na produkcnim serveru, ale v bootstrapu mam ladeni povoleno – NDebug::enable(NDebug::DEVELOPMENT);

Jeste edit, kdyz zatim nikdo neodpovedel:

2. jeste prosim o jedno nakopnuti

Jak resite situaci, pokud chcete mit jednu komponentu na editaci i pridani nejake polozky? V sablone ‚edit‘ nacitam komponentu todoForm a pres actionEdit do komponenty cpu predane ID editovane polozky – nicmene po odeslani se znovu zavola actionEdit a pri zpracovani formulare se tam tudiz nacpe hodnota z databaze a polozka ‚text‘ se nezmeni.

Nejlepsi by bylo asi nejak zjistit v actionEdit zda jiz byl formular odeslan? Nebo to resite uplne jinak?

<?php
public function createComponentTodoForm()
    {
        $form = new NAppForm;
        $form->addText('text', 'Ukol', 60, 100)
             ->addRule(NForm::FILLED, 'Musite vyplnit text!');
        $form->addSubmit('save', 'Ulozit');
        $form->addSubmit('back', 'Zpet')->setValidationScope(NULL);
        $form->onSubmit[] = callback($this, 'processTodoForm');
        return $form;
    }

    public function actionEdit($id)
    {
            $todo = $this->model->findTodo($id);
            $this['todoForm']->setValues(array('text' => $todo->text));
            $this['todoForm']->addHidden('id',$id);
    }
?>

Editoval Ja (24. 7. 2010 16:59)

Aurielle
Člen | 1281
+
0
-

Pokud máš zapnuto $application->catchExceptions = TRUE;, tak chybu odchytne ErrorPresenter i přes zapnutý dev mód. Jinak pokud chceš v Laděnce i chybující SQL dotaz, tak je nutné zapnout dibi profiler…

Ja
Člen | 260
+
0
-

jojo catchExceptions je zapnuto, do config.ini jsem pridal nasledujici radek:

database.profiler = TRUE

a nevypada to, ze by se ohledne chyby 500 konala nejaka zmena :( nejaky jiny napad?

Ja
Člen | 260
+
0
-

uz jsem to dovyguglil, ono to hazi do firebugu – https://dibiphp.com/…i-na-firebug

Netusil by nekdo odpoved na muj druhy dotaz?

Aurielle
Člen | 1281
+
0
-

… samozřejmě pro zapnutí Laděnky musíš catchExceptions vypnout ;)

Ja
Člen | 260
+
0
-

Jo, promin, diky moc:)
Kdybys tusil navedeni na druhej dotaz, byl bych velice vdecen:-)