Zapojte se aktivně do vývoje frameworku!

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
David Grudl
Nette Core | 8129
+
0
-

Bylo by skvělé, kdyby se do vývoje frameworku mohlo aktivně zapojit víc chytrých programátorů. Nemám teď na mysli bug reporty nebo feature requesty, ale bádání a vylepšování.

Dám příklad: hodilo by se třeba vyzkoumat a navrhnout, jak by mohl formulář řešit chybu způsobenou uploadem příliš velkého souboru. Nebo navrhnout, jak implementovat validátory mimo formuláře. V obou případech je důležité, že samotná implementace není podstatná, ba právě naopak. Daleko důležitější je důkladná rešerše, zvážení různých možností i důsledků, zhodnocení jejich pro a proti, prezentace závěrů například na fóru.

Nebo jiný příklad: hodilo by se vyzkoumat vhodnou implementaci HttpResponse::enableCompression. V tomto případě by bylo fajn se dopracovat rovnou k implementaci, ale zase – chce to dobrý průzkum terénu a co nejdůkladnější ověření myšlenek v praxi.

Pokud by byl zájem, mohl bych podobných témat vypsat víc – stejně tak si můžete sami rozpracovat téma, které by vás bavilo nebo které vám ve frameworku chybí. Jdete do toho?


Honza Marek a Vrtak mi už dříve poslali komplexnější pull requesty do frameworku. Rád obojí zahrnu, jen by to chtělo věci nejprve probrat na fóru a uvést argumenty pro dílčí rozhodnutí.

veena
Člen | 98
+
0
-

Že by se vypsalo takové Nette Summer of Love – chtěl sem říct Summer of Code? :-) (Něco jako Google Summer of Code, znáte že?)

Nápad: vytvořit transparentní účet, na který by firmy, které Nette používají, poslaly příspěvek v nějaké minimální výši a z toho by se pak zaplatili lidi, co by přes léto zamakali na nějaké feature.

Úkoly a částky by samozřejmě rozděloval David :-)

Co říkate?

Mikulas Dite
Člen | 756
+
0
-

Paráda, já si vůbec nebyl jistý jestli one man show není záměr. Rád něco takhle vymyslím a sepíšu. @veena: pro radost, žádné finanční ohodnocení není potřeba. To, co je teď možnost poslat si zaslouží David. Nemám rád thready kde se řeší platby za psaní / dokumentaci / návrhy atp.

David Grudl
Nette Core | 8129
+
0
-

Jak říká Mikuláš, peníze do toho netahejme. Zatím. Účet existuje, i možnost přispět, ale pokryje to leda (jak se říkává) hosting a nemám povahu z někoho loudit víc. Framework jeho uživatelům vydělává jiným způsobem a vylepšuje se proto, že to člověka baví. Tedy alespoň v mém případě.

Když nám Google pošle $100.000, velmi rád je rozdělím všem, co se na Nette podílejí :-)

romansklenar
Člen | 655
+
0
-

David Grudl napsal(a):

Pokud by byl zájem…

Za sebe můžu říct, že zájem by byl.

despiq
Člen | 320
+
0
-

ja se taky rad pridam kdyz budu mit cim prispet

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

také jsem pro… možná by bylo super to namrskat jako issue na github s nějakým pěkným tagem.

Koncem týdne bych se měl dostat k novému pokusu o přesun validací z formu ven předložím to to pak k diskusi. Možná mě napadne i pár dalších věcí.

Btw tak mě napadá která kategorie na fóru je vhodná pro diskuse k jednotlivým implementacím? Nebo o tom budeme diskutovat rovnou na tom githubu kde se dá geniálně komentovat i určitý řádek kódu?

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Též rád přispěji, ale jak už to tak bývá, jsem na tom špatně s časem… Ale na témata zmíněná výše, určitě narazím při tvorbě nějakého normálního webu (dělám teď IS, tak tam je vše jinak). Plánuji si udělat nějaký jednoduchý svůj osobní web, tak snad tehdy.

Lopo
Člen | 277
+
0
-

ak bude nieco s cim budem schopny pomoct, rad pomozem …
zatial aspon davam k dispozicii extras ktore vytvaram

wotaen
Člen | 82
+
0
-

Taky tak nějak, mimo kódu bych byl ochotný se věnovat nějaké práci na anglické dokumentaci (ideálně překlad z české).

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Ještě mě napadlo jak je to s novejma řádkama? Máme používat Win nebo UNIX typ?

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Takže když utrpím nápad, který by mohl frameworku pomoci, tak co s ním? Kam to dát, aby si toho David všimnul? Relativně nedávno to byla třeba formulářová makra, což je taky spíš koncept než hotový kód, i když použít už se to dá.

MzK
Člen | 127
+
0
-

David Grudl napsal(a):

Účet existuje, i možnost přispět, ale pokryje to leda (jak se říkává) hosting a nemám povahu z někoho loudit víc.

Imho bych řekl, že je ta stránka „podpořte vývoj“ neaktualizovaná. Soudím dle toho, jak tu dost lidí píše, že přispěl, že tam něco poslal nebo pošle, ale ten seznam dárců je poměrně dlouho neaktualizovaný. Alespoň za tu dobu, co Nette používám…