Pomaly pristup do databaze

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
lalo
Člen | 26
+
0
-

Ahoj,

neresil nekdo z vas podobny problem:

vytvoril jsem web a presunul ho na server. Pokud jsem mel v databazi malo dat tak vse slapalo krasne rychle. Ale pak jsem naplnil jednu tabulku cca 3miliony zaznamu, a cely web se silene zpomalil.
Stranka pred tim najizdela asi 2s, po naplneni one tabulky je to asi 3min.

Chyba v indexech a podobnych vecech neni. Pri najizdeni uvodni stranky webu se do tehle tabulky vubec neleze a presto je to pomale. Nevite nekdo co to muze byt?
mam hosting u slovenskeho t-mobilu

Web jsem testoval na mysql 5.0.64 ale na hostingu bohuzel maji 5.0.32

Editoval lalo (16. 6. 2010 0:31)

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Měřit, debugovat a ptát se hostéra.

lalo
Člen | 26
+
0
-

jo o to se snazim. ale zatim jsem na nic neprisel. Teda hodne dlouho trva nez nette projde adresar app. Jenze Kdyz jdu do administrace webu, tak tam prochazi stejny adresar a jede to svizne.

No jeste badam.

iguana007
Člen | 970
+
0
-

Když nejde o tvůj server, tak se možná pravdy nedopátráš.
Zkus tu DB vyprázdnit nebo na chvíli odkazovat na jinou prázdnou, aby si zjistil, zda-li je to skutečně tím.

lalo
Člen | 26
+
0
-

Dekuji za rady a omlouvam se vsem.

Opet je videt ze problemy vznikaji nejcasteji nekde mezi klavesnici a zidli.

V jedne funkci jsem stahoval soubor s aktualnimi kurzy men z jineho serveru a zrejme tohle na hostingu je nejak zakazano.

predtim nez jsem naplnil tu velkou tabulku jsem mel kurzy aktualni, takze se nic nestahovalo a web jel rychle, po naplneni (po pulnoci) se zaclo sahat na ten soubor a problem byl na svete.

Proste hloupa shoda okolnosti…