Obrázek ve formuláři (nikoli obrázkový submit)

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Bublafus
Člen | 9
+
0
-

Ahoj,
udělal jsem si takovou jednoduchou captchu v php (ta nette capcha mi nějak nešla zprovoznit). Takže obrázkovou captchu už mám, teď by mě zajímalo jak ten obrázek elegantně přidám do formuláře. (Instanci třídy Image přidat do instance Formu)
(přes css bych jí tam mohl dostat jako background ale to mi nepřijde moc hezký :)
Díky moc

nAS
Člen | 277
+
0
-

Vytvoříš si vlastní FormControl (můžeš se inspirovat tady) a ten již může vykreslovat jakékoliv HTML. Ale doporučil bych ti zjistit proč ti nefunguje ta Nette captcha, protože při jejím zkoumání zjistíš, jak fungují formulářové prvky v Nette.

Bublafus
Člen | 9
+
0
-

Aha.. A kde konkrétněji bych našel nějakou (co nejjednoduší) aplikaci, kde bych ten FormControl mohl okoukat? Upřímně moc nevím kde mám začít, je toho na mě na začátek nějak dost :)

nAS
Člen | 277
+
0
-

Můžeš zkusit jakékoliv z těch rozšíření co jsem linkoval, úplně jednoduchý je třeba CBox3S. Pokud se v tom nechceš plácat, tak samozřejmě můžeš jednoduše formulář vykreslit ručně a obrázek tam vložit přímo. Ale když uděláš celou komponentu, tak ji pak budeš moci snadno použít kdekoliv jinde.