Nette, dibi, Sqlite a zřejmě rozdílnost verzí na lokálu a serveru

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
potapnik
Člen | 127
+
0
-

Ahoj, mám problém. Localhost (PHP 5.3.1), Nette 0.9.4, SQLite = všechno OK. Server (PHP 5.2.0), Nette a SQLite = problém. Data z databáze normálně načte, ale už neupraví, nevymaže, nepřidá, prostě nic. Vyhodí 500 internal error, v logu se píše, že Dibi cannot open file. Nevím proč, práva má DB file nastavený na 0777. Setkal se s tím někdo? Fakt už nevím co s tím. Je možný, že jsou rozdílný verze SQLite na serveru a lokálu, a tak bych rád zkusil SQLite3 přes PDO. Jenže to nevím jak v configu nakonfigurovat. Jakej použít database.driver a jakej database.file?

PaBi3
Bronze Partner | 62
+
0
-

Napr. takto (cestu si zmeň ako chceš):

[production < common]
database.driver = pdo
database.dsn    = "sqlite:%appDir%/nazovsuboru.sqlite"
Panda
Člen | 569
+
0
-

Má PHP právo zapisovat i do složky, ve které je databázový soubor umístěn?

Viz PHP manuál sqlite_open, ivoras at fer dot hr, 26-May-2004 05:46.

potapnik
Člen | 127
+
0
-

Dík, Pando. Přesně tohle bylo ono. S SQLite jsem experimentoval kdysi dávno, takže mě vůbec nenapadlo hodit příznak write i na adresář, ve kterým je databáze uložená. Že SQLite žurnáluje, mě nenapadlo… Máš u mě pivo.

potapnik
Člen | 127
+
0
-

to PaBi3: dík, přesně takhle jsem to dělal, jenže asi ty dvě hodiny spánku se na mě neblaze podepsaly, takže tam byla nějaká blbá chyba…no nicméně, když už jsme to téma nakousli, vyplatí se SQLite 3? Je tam zásadní výkonnostní rozdíl oproti SQLite 2? Dlouho, předlouho jsem nic neprogramoval, takže jsem asi 3 roky mimo dění…:-)

wdolek
Člen | 331
+
0
-

SQLite bych spis pouzil na nejake konfigy nebo neco, co neni nejak kriticke – proste pro nejake jednoduche uloziste dat (tj treba na web typu Facebook :D bych SQLite skutecne nenasadil). benchmarkem ale svuj nazor na SQLite podporit nemuzu – zadny takovy neznam :(