Neznámá chyba při práci s DB

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Martin Štainer
Člen | 9
+
0
-

Ahoj,

s Nette jsem absolutní začátečník.Statický web podle tutoriálu mi šel v pohodě.Ale jakmile se snažím dělat něco s DB tak mi to vypíše nějakou chybu.

Stáhl jsem si i příklad https://pla.nette.org/…ivajici-ajax a nejde.

Chyba:
Ambiguous class ‚dibivariable‘ resolution; defined in C:\xampp\htdocs\nette_app3\libs\dibi\dibi.minified\dibi.min.php and in C:\xampp\htdocs\nette_app3\libs\dibi\dibi\dibi.php.

Neví někdo v čem je chyba?

díky

norbe
Backer | 405
+
0
-

Máš třídu definovanou vícekrát. To je způsobeno tím, že jsi tam nechal jak klasickou tak minifikovanou verzi (všechny soubory sločené do jednoho a odstraněné zbytečné bílé znaky…). Jednu verzi smaž, pak promaž cache a půjde to.

Martin Štainer
Člen | 9
+
0
-

Chyba :

Ambiguous class ‚dibivariable‘ resolution; defined in C:\xampp\htdocs\nette_app3\libs\dibi\dibi.php and in C:\xampp\htdocs\nette_app3\libs\dibi\dibi\dibi.php.

cmman
Člen | 8
+
0
-

Asi bych zopakoval to, co napsal norbe. Zajisti, abys měl v adresáři jen jednou dibi, smaž temp a mělo by to běžet. Nic víc v tom nebude

norbe
Backer | 405
+
0
-

Přesně tak, stačí se přece podívat na obsah tý chyby. Jeslti neumíš anglicky, použij slovník. V tý chybě je jasně vidět, že v adresáři libs\dibi máš dibi vložené ještě jednou (libs\dibi\dibi\dibi.php – 3× dibi jasně bije do očí)… Chce to občas také trochu přemýšlet a né hned každou chybu házet na fórum :-)

Martin Štainer
Člen | 9
+
0
-

Už mi to funguje, díky všem.