napojení flexigrid na NETTE

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
scerny
Člen | 25
+
0
-

Ahoj,
našel jsem zajímovou komponentu v JQuery Flrxigrid chtěl bych jí použávat ve svých budoucích aplikacích vytvořených pod Nette. Problém je, že nevím jestli je reálné připojit ji na data z modulu a presenteru. Cvičím s tím už několik dní a zatím se mi do toho dostat data nepovedlo jinak než podle příkladu u komponenty.
Myslel jsem, že by to vypadalo nějak takto:

<script type="text/javascript">
$(function () {

            $("#flex1").flexigrid
            (
            {
            url: '{link Readdata}',
	    dataType: 'xml',
            colModel : [
                { display: 'ISO', name : 'iso', width : 40, sortable : true, align: 'center'},
...
...

Kde by Readdata byla funkce v Presenteru a vracela by data.
Napadá vás jak to udělat? Díky.
Standa

despiq
Člen | 320
+
0
-

co to ma co datagrid ne?

toka
Člen | 253
+
0
-

Nějaké featury v UI to má, co DataGrid v základu ne. Ale IMHO by se dal o to, co Flexigrid umí, DataGrid rozšířit :-) Ale jsou to takové funkce „k ničemu“ :-)

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Tedy ty datagridy pomocí JS jsou mnohem uživatelsky přívětivější… Třeba uživatel pořád vidí hlavičky tabulky. Může si popřehazovat soupečky jak se mu to líbí. Skrýt sloupečky, které ho nezajímají a mnoho dalšího. Implementovat jako komponentu na straně serveru bych to tedy nechtěl. Teď dělám jednu aplikaci celou v ExtJS a tedy mňam. :-)

Editoval Honza Kuchař (14. 5. 2010 18:17)

scerny
Člen | 25
+
0
-

Souhlasím, to UI je podle mě velice důležité, protože zboží prodává hlavně obal a to je v případě software uživatelská přívětivost. Poradíte mi jak ty data do toho gridu dostat v prostředí Nete Frameworku? Jestli to samozřejmě jde. Díky. Standa

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Zajisté to jde, protože Nette tě v žádném směru neomezuje. Něvím jak funguje Flexie grid, ale v presenteru si načti paramentry co ti to poslalo ($this->getParams()) a pomocí $this->terminate(new JsonResponse($data)); odešli zpět data. Doufám, že Flexie grid umí i JSON. Pokud vím, tak pro XML nemám Nette zabudovanou podporu. (zatím to asi nikdo nepotřeboval)

P.S.: Další věc je to, že ten grid se dá ovládat celý z klávesnice a to včetně té inline editace…

Pracuji na Nette – ExtJS connectoru. Ale to zatím není ani náhodou uvolnitelné. A téměř jistě to neuvolním pod open source licencí.

Nicméně princip je takový, že presenter zpracuje příchozí informace zavolá model a výstup předá PresenterResponse…

Editoval Honza Kuchař (14. 5. 2010 19:59)

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Jo možná z kontextu nevyplynulo, že ta aplikace na screenshotu je postavená právě na Nette + ExtJSConnector + ExtJS

despiq
Člen | 320
+
0
-

tak Honziku kdyby se tu mluvilo o ExtJS tak zklapnu a nereknu ani buuuu ale dotaz byl na nejakej flexigrid a pokud jde jen o to tak tam nevidim nic zasadniho

na ExtJS se tesim az budu predelavat jednu velkou aplikaci a myslim ze je to urcite cesta spravnym smerem,

scerny
Člen | 25
+
0
-

Honzo, moc děkuju za nakopnutí správným směrem a utvrzení, že mohu bádat dál. Despiq, promiň, že jsem se ptal na „nějakej flexigrid“, prostě jsem doufal, že se najde někdo jako je Honza a poradí. Až budu potřebovat uzemnit, tak požádám jinde. Standa.

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Náhodou, flexiegrid je asi nepropracovanější grid pro jQuery. A tím s tímto vláknem končím. ;-)