Prevod aplikace na produkcni server

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Dusan
Člen | 8
+
0
-

Ahoj,

doposud jsem aplikaci vyvijel na localhostu a nyni jsem ji uploadoval na server, na kterem by mela skutecne bezet.

Pri pokusu k pristupu (pres prohlizec) do adresare document_root, resp. i primo k souboru document_root/index.php (ktery tam skutecne je) dostanu odpoved „Vzdaleny soubor nebyl nalezen“.

Zkusil jsem do adresare document_root pridat soubor index2.php a ten pri pristupu stejnym zpusobem funguje dobre.

Poradte prosim, kde hledat chybu.
Diky Dusan

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

Není špatně nakonfigurovaný apache?

Dusan
Člen | 8
+
0
-

V jakem smyslu? Myslim, ze by nemel byt, jedna se o hosting firmy hosting-zdarma.cz.

Dusan

toka
Člen | 253
+
0
-

Funguje na serveru korektně mod_rewrite?

Dusan
Člen | 8
+
0
-

Ve vypisu phpinfo() v tabulce apache2handler je v radku Loaded Modules mod_rewrite uveden. Takze by asi mel. Nebo to mam proverit hloubeji (nikdy jsem mod_rewrite nepouzil, tak nemam zatim predstavu, jak presne funguje)?

Diky Dusan

Mikulas Dite
Člen | 756
+
0
-

Dusan napsal(a):

V jakem smyslu? Myslim, ze by nemel byt, jedna se o hosting firmy hosting-zdarma.cz.

Tam sem testoval, nette jede v pohodě.

Edit: jde o to, že hosting-zdarma má všechno z rootu public, tzn když použiješ ještě /document_root/index.php, tak to pojede. Musíš poupravit adresářovou strukturu, nebo předělat první htaccess.

Editoval Mikulas Dite (8. 5. 2010 19:45)

Dusan
Člen | 8
+
0
-

Zkusil jsem presunout adresar document_root (spolu s adresari lib a app) do korene domeny a funguje to. Vyskytla se ale jina chyba – Nette mi ted vrati 500 Internal Server Error. Myslim, ze to dela $application->run(); v bootstrapu.

Jakym zpusobem je treba predelat .htaccess v koreni, abych mohl document_root presunout do podadresare (zatim tam nemam zadny)? Nebo se jedna o ten v document_root?

Diky moc, Dusan

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

Nijak, maximálně změnit RewriteBase.
Koukni se do logů, proč ti aplikace nejede (práva k zápisu do temp/log?).