[Poslední sobota 16] Kulatá, Praha 24. 4. 2010

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-

Poslední sobota 10000bin – kulatá

Poslední sobota je pravidelné neformální setkání přátel Nette Frameworku, střídavě pořádané v Praze a v Brně (nebo jinde). Akce je určena všem zájemcům o programování webových aplikací, ať už to jsou odborníci nebo začátečníci, znalost Nette Frameworku je samozřejmě výhodou. Vstup na akci je zdarma.

Předprogram

Program ve Fraktal Baru

  • 17:00 – 17:30 – David Grudl: stručný úvod do problematiky ORM
  • 18:00 – 19:00 – Honza Tichý & Ondra Mirtes z Medio – Zavádění ORM do praxe
  • 19:00 – 20:00 – Honza Marek: prezentace Ormionu
  • 20:00 – 21:00 – Pavel Maček a Ondřej Válka – What Would Jacob Do?
  • 21:00 – 22:00 – Jakub Vrána: sneak-preview Admineru 3.0 pro SQLite, PostgreSQL a MS SQL
Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Svou účast potvrzuji zde.

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

Kam to vidite tentokrat? Nekdy bych udelal posezeni venku, grilovani, hmmmm… : D Ale asi to nechame az za dva mesice, co?

Jinak pripominam, ze stale nemam platno (Stepane? O: ) Hodlame delat nejaky program s projektorem?

David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-

Štěpán je již Vladimír ;)

Posezení venku a grilování zní velmi dobře, ačkoliv zrovna dnes na to není počasí, ale dovedu si představit, že 24. bude.

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

Grilování zní perfektně, ale stojí to na pěkném počasí. Ideálně tedy vybrat hospůdku umožňující obojí – jak grilovačku, tak posezení uvnitř když budou padat trakaře.
Wifi, napájení a projektor s plátnem by asi bylo ideální mít po ruce. :)

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

Ja jeste pripomenu, ze v sobotu se kona druhy Barcamp (tentokrat v Praze). Progam uz je take k nahlednuti.

Nezkusime s tim neco udelat?

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

Tak co, PS je za 6 dní a zatím nic nemáme vymyšleného. O:)
Počasí zatím celkem nahrává grilovačce, kdybychom do toho šli.

//Neměl by někdo místečko na přespání? O:)

Editoval Majkl578 (19. 4. 2010 0:50)

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

Ak by bolo miesto na prespranie, tak by som sa zucastnil aj ja.

Ped
Člen | 64
+
0
-

Miesto na prespanie by sa naslo (len budem musiet upratat, co sa mi velmi nechce :P).
Len som premyslal ze v sobotu skocim do hummer clubu pozriet 301ku, tak teraz neviem kam skor, resp. ci skusit stihnut oboje.

Majkl & srigi: tu na fore je moznost poslat e-mail, tak poslite. :)

Editoval Ped (20. 4. 2010 15:48)

Šaman
Člen | 2632
+
0
-

Tak neoficiálně přihlašuji dvě lamky z Liberce. Jenom doufám, že stihnem autobus na Čerňáku v 21:30, jinak budeme muset kalit až do sedmi ráno. (Opět..)

Přeci jen jubilejní PS si nemůžem nechat ujít. Bude dort? :)

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

Za 3 dny je to tu…a program nic…to je smutné…:-)

iguana007
Člen | 970
+
0
-

škoda, že se této kulaté PS nemůžu zúčastnit :(((

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

Ondřej Brejla napsal(a):

Za 3 dny je to tu…a program nic…to je smutné…:-)

Co program, alespoň místo by se hodilo. :)

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

To není tak důležité…když není program, můžem zůstat na hlaváku u bufetu :-D Ale jo, i to místo by bylo fajn ;-)

VeN
Člen | 46
+
0
-

Jestli stále hledáte místo, tak by mohl být volný Braunův sklep na Karlově náměstí. V salonku je projektor a wifi. Konávají se tam myslím poslední středy a ještě nejaké jiné akce. Grilovat se tam pravděpodobně nedá :) Taky nevím, kolik lidí na Poslední sobotu chodí a jestli by se do salonku vešli. To by se chtělo doptat.

http://www.apetitpraha.cz/braunuvsklep/

rokerkony
Člen | 122
+
0
-

na 90% teda po pěkně dlouhé době taky dorazím … :-) už se těším !!!! doufám jen, že mi do toho nic nevleze…

nejede ještě někdo z Děčína? nebo sever Čech ???

David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-

Co říkáte na tento plán?

Pro tuto sobotu nemám zatím žádnou přihlášku s prezentací. Napadlo nás s Ondřejem udělat téma „Jak u vás používáte ORM“ (tj. jestli vlastní řešení, nějaká ORM knihovna, …), je jen otázkou, jestli se do soboty najdou prezentující. Ale téma by to mohlo být nosné, ne?

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Přijdu buď pozdě nebo vůbec. Ujme se za mě někdo prezentace Ormionu?

RDPanek
Člen | 189
+
0
-

rokerkony napsal(a):

na 90% teda po pěkně dlouhé době taky dorazím … :-) už se těším !!!! doufám jen, že mi do toho nic nevleze…

nejede ještě někdo z Děčína? nebo sever Čech ???

Z Liberce

vrana
Člen | 131
+
0
-

Pokud by byl zájem, tak můžu udělat sneak-preview Admineru 3.0 pro SQLite, PostgreSQL a MS SQL. Jsou tam i další nové funkce, tak bychom je mohli poštelovat ještě před vydáním.

David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-

Pokud by byl zájem, přidal bych krátkou ukázku nového Environment::setMode vs Debug::enable řešení pro v 1.0

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

No vidíte…a pak že nebude program ;-)

rokerkony
Člen | 122
+
0
-

Gaudentius napsal(a):

rokerkony napsal(a):

Z Liberce

no to ale přes DC asi nepojedeš co? čím jedeš?

Martin Mates
Člen | 179
+
0
-

David Grudl napsal(a):

Co říkáte na tento plán?

Pro tuto sobotu nemám zatím žádnou přihlášku s prezentací. Napadlo nás s Ondřejem udělat téma „Jak u vás používáte ORM“ (tj. jestli vlastní řešení, nějaká ORM knihovna, …), je jen otázkou, jestli se do soboty najdou prezentující. Ale téma by to mohlo být nosné, ne?

Davide můžu poprosit o místo v ordinaci na vypálení vnitřku? Díky!

jantichy
Člen | 24
+
0
-

Hola, za sebe hlásím účast na user experience orgiích, chilli orgiích i ORM orgiích.

Co se týká toho, jak pojmout model a případně ORM, ohledně toho tu poslední měsíc dišputujeme téměř nepřetržitě, jsme v tomto ohledu plni zážitků a navzájem zpochybňovaných názorů, takže téma rozhodně přichází ve správnou dobu!

paranoiq
Člen | 392
+
0
-

Davide, na vypálení se mnou samozřejmě počítej. na UX to asi nestihnu

Šaman
Člen | 2632
+
0
-

rokerkony napsal(a):

Gaudentius napsal(a):

rokerkony napsal(a):

Z Liberce

no to ale přes DC asi nepojedeš co? čím jedeš?

Hele sorry, ale kolega tvůj dotaz pochopil moc doslovně. Jedeme sice ze severu Čech, konkrétně z Liberce, ale StudentAgency busem. :p

Já už indické vypalováky nestíhám (přijedu z bitvy v Libušíně), dorazím až na přednášky. A pokec o modelu mě rozhodně zajímá. Jestli bude ORMion, tak to bude luxus. Zítra zdar.

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

Taky se hlásím na vypálení :)

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

Vypalování snad stihnu…doufám :-)

David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-
  • od cca dvou rezervace pro 10 lidí v Curry House na jméno „Nette“, pokud tedy paní indická dobře rozuměla :-)
  • od tří rezervace v Fraktal Bar na jméno „Grudl“

A otázka do pléna: máte někdo možnost zajistit plátno a projektor?

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

Tak ja az o mesiac. Praha je proste z mojho dosahu.

necris
Člen | 8
+
0
-

hlásim se do Fraktalu :) konečně skoro po roce chtění to vyšlo :)

VasekPurchart
Člen | 20
+
0
-

hlásím se včetně oběda :)

ViliamKopecky
Nette hipster | 230
+
0
-

já se hlásím na UX a fraktál, ale takového orálního sadismu se účastnit nehodlám :P

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

Take se stavim na Barcamp (jen nevim, zda tak rychle z nej i odbehnu ; )

Platno bohuzel nemam, napsal jsem Stepanovi, tak uvidime, jak to dopadne.

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Pokud ráno zvládnu vstát, tak bych dojel na oběd do Curry house.

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

Diky za dalsi prijemne setkani. Mimochodem mam z Fraktalu zlute tricko (ktere nekomu rad predam, jen co mi objasni, jak se z Fraktalu dostal bez nej : D ).

Nevite, kdo nas nakonec fotil? Nevydolovali bychom nejak ty fotky? ; )

hjr
Člen | 24
+
0
-

Iirc fotil matcheck: http://www.matcheck.cz/

vrana
Člen | 131
+
0
-

Tak dobrou obsluhu v restauraci jsem už dlouho nezažil. Ochotná, milá, rychlá a ještě navíc usměvavá. A tak velké dýško jsem už taky dlouho nedal.

necris
Člen | 8
+
0
-

jsem se lek ze reknes ze si ho nedostal :D

BTW mate uz nekdo fotky?

Ped
Člen | 64
+
0
-

vrana napsal(a):

Tak dobrou obsluhu v restauraci jsem už dlouho nezažil. Ochotná, milá, rychlá a ještě navíc usměvavá. A tak velké dýško jsem už taky dlouho nedal.

Souhlas s kazdym slovem. :)

Šaman
Člen | 2632
+
0
-

Dá se někde stáhnou přednáška o tom (asi) pětivrstvém ObjectModelu, pls?

Jinak souhlas – FraktalBar je příjemný, i když trochu poddimenzovaný podnik.. :p

David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-

Foto už mám!

Thx Pavel Maček (http://www.matcheck.cz)

VeN
Člen | 46
+
0
-

Dá se někde stáhnou přednáška o tom (asi) pětivrstvém ObjectModelu, pls?

Honza to pravděpodobně někam dá. Jinak se zatím můžeš podívat na http://flow3.typo3.org/…ed.modeling/, kde je velice hezky udělaný tutorial, nebo zkusit přečíst odkazovaný článek na http://domaindrivendesign.org/node/171, což už je mnohem těžší :)

_Martin_
Generous Backer | 679
+
0
-

VeN napsal(a):

Dá se někde stáhnou přednáška o tom (asi) pětivrstvém ObjectModelu, pls?

Co to je =-O Něco takového mě před pár dny napadlo – a on už to vymyslel někdo přede mnou? ='(

jantichy
Člen | 24
+
0
-

Dá se někde stáhnou přednáška o tom (asi) pětivrstvém ObjectModelu, pls?

Ano, právě jsem to zveřejnil i s uceleným doplňujícím článkem Pět vrstev modelu. Pokud by chtěl někdo opravdu jenom onu prezentaci, tak ta je k dispozici na Slideshare.

Šaman
Člen | 2632
+
0
-

Super! Článek je ještě lepší než samotné slajdy, bo všechno si nepamatuju (nemám multitasking a většinu strojového času mi zabíralo incrementovat piva).

Ještě než jsem ho dočetl tak na mě vyskočil z RSS čtečky – přes weblogy.cz :p