Nelze zapisovat do adresáře

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Laethnes
Člen | 53
+
0
-

Dobrý den,
mám web používající Nette na www.ic.cz a ode dnešního rána se mi nezobrazují stránky, tak jsem metodou pokus-omyl nalezl místo, kde dochází k chybě (je to bootstrap.php na $loader->register(); ), odchytil výjimku a vypsal. Píše:

exception ‚InvalidStateException‘ with message ‚Unable to write to directory '/home/free/ic.cz/o/oddilscarabeus/root/www/webgine/app/temp‘. Make this directory writable.' in /home/free/ic.cz/o/oddilscarabeus/root/www/webgine/libs/Nette/loader.php:3073

V TotalCommanderu jsem ovšem všechna práva dal a takéž jsem si to nyní zkontroloval. Nejsem si ovšem jistý, že je chyba na ic.cz, protože u nich mám ještě jinou stránku, kterou jsem celou psal sám a ta nemá problémy zapisovat soubory.

Nevíte, kde hledat chybu?

Používám Nette 0.9.0 (novější jsou děsně pomalé), ale ani dočasný upgrade na 0.9.3 stable nepomohl…

Ola
Člen | 385
+
0
-

Zkus tu složku smazat, vytvořit znova a nastavit ji práva na 777.

Laethnes
Člen | 53
+
0
-

Ola napsal(a):

Zkus tu složku smazat, vytvořit znova a nastavit ji práva na 777.

To už jsem zkoušel (před tím, než jsem se ptal).

jasir
Člen | 746
+
0
-

OT:

Laethnes napsal(a):

Používám Nette 0.9.0 (novější jsou děsně pomalé), ale ani dočasný upgrade na 0.9.3 stable nepomohl…

To je divné, mě nepřijde, že by to mělo být děsně pomalé. Opravdu ti připadá, že se nette tak děsně zpomalilo? Nemáš něco špatně? Jako třeba vytváření cache robot loaderu při každém requestu?

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

BTW: Zkoušel jsem na svůj první web v Nette (ještě na 0.8 s prepare metodami) dát nejnovější revizi a přepsat komponenty do továrniček a taky to na produkčním serveru bylo strašně pomalé, příčinu jsem neobjevil. Ale s novými weby problém nemám, asi mám na tamtom nějaké úzké hrdlo.

Laethnes
Člen | 53
+
0
-

jasir napsal(a):

OT:

Laethnes napsal(a):

Používám Nette 0.9.0 (novější jsou děsně pomalé), ale ani dočasný upgrade na 0.9.3 stable nepomohl…

To je divné, mě nepřijde, že by to mělo být děsně pomalé. Opravdu ti připadá, že se nette tak děsně zpomalilo? Nemáš něco špatně? Jako třeba vytváření cache robot loaderu při každém requestu?

To nevím, ale myslím, že ne, protože první načtení stránky (po smazání cache) je výrazně pomalejší, než načtení dalších stránek. Když mám Nette 0.9.0, na serveru u mě na počítači (1,6 GHz intel dual core) trvá jedna stránka 500ms – 1000ms, s Nette 0.9.3 je to 2000 – 5000 ms. Pokud se vytváří nová cache, (skoro) vždy je to víc (v tomto případě rozdíly nejsou tak velké), jak 10s.

Laethnes
Člen | 53
+
0
-

Ondřej Mirtes napsal(a):

BTW: Zkoušel jsem na svůj první web v Nette (ještě na 0.8 s prepare metodami) dát nejnovější revizi a přepsat komponenty do továrniček a taky to na produkčním serveru bylo strašně pomalé, příčinu jsem neobjevil. Ale s novými weby problém nemám, asi mám na tamtom nějaké úzké hrdlo.

Hm… zajímavé, díky, zkusím se po nějakém podívat, až budu mít víc času. Teď je akutní to, že ty stránky prostě neběží a lidi na mě tlačí… a já nevím co s tím.

jasir
Člen | 746
+
0
-

Určitě ten adresář existuje? Nemáš tam case-sensitive problém (temp !== Temp)?

Laethnes
Člen | 53
+
0
-

jasir napsal(a):

Určitě ten adresář existuje? Nemáš tam case-sensitive problém (temp !== Temp)?

Z tohoto důvodu se poslední dobou držím konvence všechno malé. Navíc ještě včera to fungovalo, nevím, co se změnilo…
EDIT: no, abych odpověděl, pro jistotu jsem to zkontroloval a není to tento druh problému.

Editoval Laethnes (12. 4. 2010 19:40)

SyXcz
Člen | 75
+
0
-

Laethnes napsal(a):

Když mám Nette 0.9.0, na serveru u mě na počítači (1,6 GHz intel dual core) trvá jedna stránka 500ms – 1000ms, s Nette 0.9.3 je to 2000 – 5000 ms. Pokud se vytváří nová cache, (skoro) vždy je to víc (v tomto případě rozdíly nejsou tak velké), jak 10s.

Nevim jak to děláš, ale já i s Nette 1.0 mam načítání kolem 150–250ms, s vytváření cache až zruba 400–500ms, nemam na něm nic složitýho, pár routerů, dibi s mysql, by mě zajímalo čim ti to tak brzdí, abych se tomu případně mohl vyvarovat :)

Editoval SyXcz (12. 4. 2010 21:28)

Vyki
Člen | 388
+
0
-

Co se týče rychlosti, na localu mi jeden a ten samý projekt běhá pod PHP 5.2.13 asi o třetinu rychleji než na PHP 5.3.2. Server Apache, PHP přes php5_module.

Laethnes
Člen | 53
+
0
-

SyXcz napsal(a):

Laethnes napsal(a):

Když mám Nette 0.9.0, na serveru u mě na počítači (1,6 GHz intel dual core) trvá jedna stránka 500ms – 1000ms, s Nette 0.9.3 je to 2000 – 5000 ms. Pokud se vytváří nová cache, (skoro) vždy je to víc (v tomto případě rozdíly nejsou tak velké), jak 10s.

Nevim jak to děláš, ale já i s Nette 1.0 mam načítání kolem 150–250ms, s vytváření cache až zruba 400–500ms, nemam na něm nic složitýho, pár routerů, dibi s mysql, by mě zajímalo čim ti to tak brzdí, abych se tomu případně mohl vyvarovat :)

Popravdě řečeno netuším. Nejsou to moc složité stránky, používám:

  • dibi s sqlite (tohle byla poměrně velká brza – asi tak o 500ms, ale co používám cache, tak hodně stránek nemá jediné připojení a rychlost je taková, jak jsem uvedl v příspěvku, který cituješ)
  • texy – taky to byla dobrá brzda (což je pochopitelné), ale samozřejmě to cachuji, takže běží jen při změně
  • FileDownloader – používáno zřídka
  • Doma mám na Windows tzv. „Wamp server 2“, jedná se o balík Apache 2.2.11, PHP 2.5.8 a pár dalších věcí.

Vyki napsal(a):

Co se týče rychlosti, na localu mi jeden a ten samý projekt běhá pod PHP 5.2.13 asi o třetinu rychleji než na PHP 5.3.2. Server Apache, PHP přes php5_module.

No, na ic.cz to stejně nemohu nijak ovlivnit…