E-mail/rada s odesíláním emailů

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Edudant
Člen | 18
+
0
-

Ahoj, potřeboval bych poradit.
Připravil jsem si formulář s následným odesláním na mail. Metodu na odesílání emailu i šablonu ale nevím kde a jak nastavit mail pro odeslání. Dle api jsem to moc nepochopil. Má se vytvořit nová třída mailer nebo jak? a kde?
Dík moc

Panda
Člen | 569
+
0
-
class SomePresenter
{
	// ...

	protected function createComponentMailForm()
	{
		$form = new AppForm();

		// ...	definice formuláře ...

		$form->addSubmit('send', 'Odeslat');
		$form->onSubmit[] = callback($this, 'mailForm_Submit');
		return $form;
	}

	public function mailForm_Submit(Form $form)
	{
		$values = $form->getValues();

		$mail = new Mail();
		$mail->addTo('somebody@somewhere.net', 'Somebody');
		$mail->setFrom($values['mail'], $values['name']);
		// ... další nastavení ...
		$mail->send();

		$this->flashMessage('Váš e-mail byl odeslán! Děkujeme za přízeň.');
		$this->redirect('this');
	}

	// ...
}
Edudant
Člen | 18
+
0
-

No jasně. Takle to mam podobně akorát příjemce ma mv proměný která se bere z toho formuláře. Ale kde nastavim ten mail from. A vůbec to celý nastavení. Když sem to kdysi dělal v čistém php nastavoval jsem podrobnosti o tom mail účtu.
Dík

Panda
Člen | 569
+
0
-

Jak nastavíš mail form? Stačí do něj nacvakat políčka tam, kde jsem zanechal komentář // ... definice formuláře ... a vyrenderovat v šabloně.

Jaké podrobnosti „mail účtu“ chceš nastavovat?

Edudant
Člen | 18
+
0
-

Né jak nastavím mailform. Já už mam formulář i tu nmetodu pro odeslání i šablonu s body hotovou. jen mi nejde do hlavy jestli je nutné někde uvést i tu třídu mailer jak jsem se někde dočetl. Nebo tohle prsotě stačí?

Panda
Člen | 569
+
0
-

Toto by mělo stačit, pokud máš správně nastavené PHP.

Edudant
Člen | 18
+
0
-

Tak se omlouvám tohle bylo trochu předčasníé zakládat toto téma. Měl jsem to nejdřví ozkoušet. Myslel jsem že musím nastavovat přímo smtp password atd.
Takhle m to bohatě stačí
Přesto dík