Datagrid – filtr pro interval

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
lucass
Člen | 89
+
0
-

Zdary,

neřešils jste někdo v DataGridu vlastní filtr pro interval/rozsah nad daným sloupcem?

Uvedu příklad: máte tabulku a v ní mj. sloupec age pro věk. Tento sloupec chcete filtrovat v nějakém rozmezí od – do, tudíž ve filtru by byla dvě textová pole, příp. selectboxy s předpřipravenými hodnotami.

Zřejmě si to budu asi muset napsat sám, ale pro jistotu se ptám.

Díky.

romansklenar
Člen | 655
+
0
-

Já to nikdy nepotřeboval a <sarkasmus>očividně nikdo jiný asi taky ne</sarkasmus> :) …určitě už to někdo potřeboval, ale málokdo své úpravy zveřejní… když to někdo napíše, klidně to začlením

odin
Člen | 50
+
0
-

Ja to resim zvlastnim formularem nad tabulkou. No neni to uplne ono, protoze jsou tam dve tlacitka filtrovat, ale vypada to lip nez to zni.

lucass
Člen | 89
+
0
-

Já si udělal už kdysi svou prasáckou nadstavbu nad DataGridem, kde jsem si vypreparoval filtr mimo table a také možnost psát si vlastní HTML (např. pro fotogalerie). Takže to asi udělám tak, že si v pohledu vytvořím identické sloupce age_from a age_to, nad každým z nich vlastní filtr např. pomocí selectboxů, kde value optionů bude v první případě >= value, ve druhém <=value, přičemž v HTML tabulky DataGridu pak zobrazím jen sloupec jeden. Asi nejrychlejší řešení, ale ne úplně správné a výkonné.

Editoval lucass (23. 1. 2010 16:31)