InvalidateControl – snippet

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Oggy
Člen | 306
+
0
-

Možná úplně blbej dotaz, ale co se vlastně děje po zavolání invalidateControl?

načte se celá stránka a vyzobe se pouze obsah snippetu? Takže probíhá celý životní cyklus presenteru,componenty?

Vyki
Člen | 388
+
0
-

To co jsi napsal by se stalo v případě, že bys narval zavináče všude jestli se nemýlim :o)

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

Pokud si dobře pamatuji, tak zavináč vloží do šablony podmínku, takže při invalidateControl() se právě díky těmto podmínkám (podobně se podmínkují i {snippet}y) získá pouze relevantní content pro daný invalidovaný control (snippet).

Oggy
Člen | 306
+
0
-

Ha.. tak z toho bohužel úplně moudrý nejsem..

vyki: no nemám je všude.. ale skoro jo:-), ale jinak se to nevykreslovalo správně.
takový nástřel:

layout:
@{include content}

layout.classic
@{extends layout}

default action
@{extends „../classic.phtml“}

@{block #main}
@{control mojeControl}

.. ta komponenta je ajaxová
..dostane se nějakého stavu .. jazyk = angličtina

invaliduji jí.. ale jazyk se změní na defaultní češtinu..

Ondro:
Jasan..ale (nevím jak to přesně říct) takhle by se mohlo defacto volat jen renderování.. nebo ne? nebo se prostě provede celý ten životní cyklus?

Editoval Oggy (21. 1. 2010 11:23)

Vyki
Člen | 388
+
0
-

Mě pomohl docela dosti tento článek: https://forum.nette.org/…agie-v-praxi

Oggy
Člen | 306
+
0
-

Vyki napsal(a):

Mě pomohl docela dosti tento článek: https://forum.nette.org/…agie-v-praxi

jo..podle toho jsem postupoval.. a podle těchto pravidel mám zavináče umístěné..

ale zajímá mě to jak proběhne to „překreslení snippetu“ ?

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Koukni do tempu, kde jsou zkompilovaný šablony. Uvidíš tam podmínku if (outputIsAllowed). Díky té podmínce se hromada věcí, které není třeba renderovat přeskočí.

Oggy
Člen | 306
+
0
-

Jan Tvrdík napsal(a):

Koukni do tempu, kde jsou zkompilovaný šablony. Uvidíš tam podmínku if (outputIsAllowed). Díky té podmínce se hromada věcí, které není třeba renderovat přeskočí.

ok..díky.. takže probíhá celý ten životní cyklus presenteru a komponenty ale na výstup jde pouze toto?