vícekrokový formulář

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
colek
Člen | 59
+
0
-

ahoj,
jak udělat v nette vícekrokový formulář?

Respektive, jak se to dělá správně – nevím jak si uložit data z prvního kroku, abych je mohl použít po třetím kroku pro hromadné uložení do databáze. Napadlo mě rychlé řešení, které by se dobře načítalo – nemít to jako odeslání formuláře, ale jen by se vyplněné položky přes css skryly a nové by se objevily – po posledním kroku by se to celé odeslalo dohromady. Jenže nevím jak to nějak rozumně validovat…

díky za rady

redhead
Člen | 1313
+
0
-

Tady to řešil Martin, možná to má už hotový, pokud jsem to nepropás, zeptej se jeho:

https://forum.nette.org/…nta-pruvodce?…

colek
Člen | 59
+
0
-

huh, tohle je na mě už moc složitý :) ale díky, pokusím se to prostudovat…

redhead
Člen | 1313
+
0
-

Ono tu magii za tím tam nenajdeš, jen se ptal jak bychom rádi tu komponentu tvořili, ale její kód nepostoval. Takže z toho asi moc nevyčteš. Mě by spíš zajímalo, jesli ji už dokončil, páč vypadá velmi rozumně!

colek
Člen | 59
+
0
-

ok tohle nechám být, na mě moc složitý :( mě by zajímala spíš ta jednodušší věc – první krok formuláře odešlu a rovnou zvaliduju. Někam si ale musím uložit ty data… pročítám souběžně i zend framework a tam jsou nějaké registry. Jak v nette?

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

Asi do session.

redhead
Člen | 1313
+
0
-

A nebo cache, vždyť cache má být vyrovnávací pameť mezi pomalým a rychlejším zařízením. Dejme tomu, že uživatel je to pomalejší :D

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

Cache je podle mě fakt nevhodná, měla by sloužit pro zrychlení aplikace a ne pro aplikační logiku.

redhead
Člen | 1313
+
0
-

To asi ano..

i.magine
Člen | 81
+
0
-

Když jsem to kdysi řešil já, ne s Nette, ale s vlastní třídou na formuláře, předával jsem si post z minulýho formuláře a v dalším kroku je dával do skrytých polí. Když se zvalidoval jeden, šlo se pak na druhej, a když ten nebyl zvalidovanej tak se zobrazil. Možná by se to dalo využít.

PetrP
Člen | 587
+
0
-

Na listopadové PS se o tom myslím že _Martin_ bavil. Pochopil jsem že už mají hotové řešení. Tedy Componentu která to snadno umožňuje.

Editoval PetrP (20. 1. 2010 11:59)