Groovy

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
pekarna
Člen | 46
+
0
-

Pane Grudle, na PHP je vás škoda… viděl jste už Groovy?

Vážně. Podívejte se na prvních dvacet slajdů http://www.asert.com/…y/Groovy.pdf , a další menší projekt zkuste v Groovy. Uvidíte, že to je Java s jednoduchostí a přímočarostí PHP, či PHP s logikou a elegancí a mocností Javy (a všech existujících Java knihoven).

Už jen nějaký light-weight web framework chybí ;-)

Editoval pekarna (20. 8. 2009 1:34)

David Grudl
Nette Core | 8111
+
0
-

Úžasné! Kdybych něco dělal na platformě Javy, rozhodně použiju Groovy.

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

Souhlas. Ještě aby to mělo podporu na hostinzích jako PHP a budeme Nette přepisovat do Javy… ;)

redhead
Člen | 1313
+
0
-

Hezké. Připomíná mi to trochu vyspělejší Lua :)

Co se týče web frameworku, co třeba onen Grails (jestli je lightweight nevím ;) )?

v6ak
Člen | 206
+
0
-

Groovy je hezké, ale mám radši Javu:

  • statická kontrola typu
  • řízené výjimky

(Samozřejmě pouze můj názor.)

blizzboz
Člen | 13
+
0
-

presne aj ja mám oveľa radšej staticky typované jazyky. deklarácie a pretypovanie pretože mám rád keď mám všetko plne pod kontrolou veď programovanie je vlastne vytváranie nových typov. v PHPčku nikdy nemám plne pod kontrolou aké typ sa vlastne vracia… a ešte väčší chaos v tom robia magické metódy ako __toString() potom už vôbec neviem či sa vracia objekt alebo reťazec. groovy som neskúšal vraj je to niečo ako Ruby pod Javou ale pre mňa subjektívne je Java najlepší jazyk na platforme java.