[Poslední sobota 10] Halloweenská, Praha 31. 10. 2009

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
David Grudl
Nette Core | 8107
+
0
-

Halloweenská Poslední sobota

Poslední sobota je pravidelné neformální setkání přátel Nette Frameworku, střídavě pořádané v Praze a v Brně (nebo jinde). Akce je určena všem zájemcům o programování webových aplikací, ať už to jsou odborníci nebo začátečníci, znalost Nette Frameworku je samozřejmě výhodou. Vstup na akci je zdarma.

  • Kdy? Sobota 31. 10. 2009 v 15.00
  • Kde? Praha, restaurace Fraktal Bar (WiFi included, mapa)
  • Svou účast potvrďte zde! (ať víme, jak velkou hospodu máme sehnat)

Program

  • 15:00 – 16:00 – příchod, představení se
  • 18:00 – 17:00 – enoice – grafický editor pro web
  • 17:00 – 18:00 – Inzovo koutek
  • 18:00 – 19:00 – vytvoření dibi orm (metodou komunistického programování, vede Honza Marek)
  • 20:00 – ráno – doplňování tekutin

Videozáznam od Vaška Stoupy.

ViliamKopecky
Nette hipster | 230
+
0
-

Rosengart fotbálky? :) wow

Já chci pořešit

  • Routy s různými vstupními a výstupnímmi parametry (jak jsem ti o tom říkal na narozkách Honzy Tichýho)
  • Budoucnost Modulů a modelů (kdy a jak to bude Nette implementovat)
  • A Davidovi jsem slíbil trošku offtopickou ukázku Adobe Fireworks (na webexpu to prostě stálo za prd) – takže kdyby třeba mělo zájem víc lidí si poslechnout něco o tomhle grafickém editoru pro webdesign, tak bych si třeba na chvilku vzal slovo.
Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

enoice napsal(a):

Rosengart fotbálky? :) wow

Jedinej normální fotbálek je španělák. Ovšem vyskytuje se téměř výhradně na Kladně.

Já chci pořešit

  • Routy s různými vstupními a výstupnímmi parametry (jak jsem ti o tom říkal na narozkách Honzy Tichýho)

Co to je?

  • Budoucnost Modulů a modelů (kdy a jak to bude Nette implementovat)
  • A Davidovi jsem slíbil trošku offtopickou ukázku Adobe Fireworks (na webexpu to prostě stálo za prd) – takže kdyby třeba mělo zájem víc lidí si poslechnout něco o tomhle grafickém editoru pro webdesign, tak bych si třeba na chvilku vzal slovo.

Mohlo by to být zajímavé. Jsem pro.

ViliamKopecky
Nette hipster | 230
+
0
-

Honza M. napsal(a):

enoice napsal(a):

Rosengart fotbálky? :) wow

Jedinej normální fotbálek je španělák. Ovšem vyskytuje se téměř výhradně na Kladně.

Když myslíš :P

Já chci pořešit

  • Routy s různými vstupními a výstupnímmi parametry (jak jsem ti o tom říkal na narozkách Honzy Tichýho)

Co to je?

Řekněme že máš routu kterou zapíšeš třeba jenom jako <seouri> ⇒ tzn 1 vstupní parametr, ale Routa by ti měla umožnit nějaký callbacky třeba na model, kterej by ti vrátil výstupní parametry – například id a lang, případně i action nebo Presenter (a samozřejmě i opačně). Na první pohled se může zdát, že tohle se s aktuálníma Routama udělat dá, ale obávám se, že opravdu nedá :)

David Grudl
Nette Core | 8107
+
0
-

Dokud je čas – co ty Routy přesunout do samostatného vlákna?

ViliamKopecky
Nette hipster | 230
+
0
-

David Grudl napsal(a):

Dokud je čas – co ty Routy přesunout do samostatného vlákna?

Může být. Udělá to nějaký moderátor, nebo to mám přepsat?

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Pravda. Proto taky na články používám vlastní router.

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

enoice napsal(a):

Může být. Udělá to nějaký moderátor, nebo to mám přepsat?

Přepiš to, já to tu pak smažu.

Ha! Omlouvám se, smazat to bude muset David, tady nemám pravomoce! :)

Editoval Tomik (21. 10. 2009 15:14)

Tharos
Člen | 1030
+
0
-

31. 10. je přece školení Nette, které je avízované až do večera, bylo to vzato v úvahu :)? Takže školení pak bude rovnou pokračovat v hospodě :)?

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

Tharos napsal(a):

31. 10. je přece školení Nette, které je avízované až do večera, bylo to vzato v úvahu :)? Takže školení pak bude rovnou pokračovat v hospodě :)?

Ano školení bude, školení proběhne celé, a pro zájemce bude pokračovat večer v hospodě. Zájemci ale nestihnou přednáškovou část (od 15.oo do 20.oo), ale pouze tu sociálně-linkovací, kde bude možné doplnit deficit tekutin. :)

ViliamKopecky
Nette hipster | 230
+
0
-

Budeš natáčet, Tomiku?

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

enoice napsal(a):

Budeš natáčet, Tomiku?

Jop. :)

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

David Grudl napsal(a):

Poslední sobota je pravidelné neformální setkání přátel Nette Frameworku, střídavě pořádané v Praze a v Brně (nebo jinde, jako třeba tentokrát)..

no nevim, jste z toho stejne zmateni jako ja? O: )

Program

Ja bych rad pohnul s NDP (preci jen uz to zase bude mesic) a se ajaxovym stavem komponent v URL.

Tharos napsal(a):

31. 10. je přece školení Nette, které je avízované až do večera, bylo to vzato v úvahu :)? Takže školení pak bude rovnou pokračovat v hospodě :)?

Mam tomu rozumet tak, ze David se stavi az po 20h? Abychom vubec neco vyresili ; )

Jinak jsem rozhodne pro zkusit neco jineho nez Fraktal.

Editoval Whitek (25. 10. 2009 15:12)

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

Whitek napsal(a):

Mam tomu rozumet tak, ze David se stavi az po 20h? Abychom vubec neco vyresili ; )

Pravděpodobně.

David Grudl
Nette Core | 8107
+
0
-

Protože v restauraci Velbloud probíhá zítra Halloweenská párty a asi nebude vůle přijít převlečený třeba za PHP nebo nějaký framework, tak se ani tentokrát nezbavíme prokletí restaurace Fraktal Bar. Tudíž od tří hodin ve fraktálu.

Protože mám zítra školení, dorazím skutečně až později – ale bude nás zase o to víc :-)

O doplnění programu bych poprosil moderátory fóra.

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

Dorazím.

PS: Davide, co změnit Homepage? Je tam „reklama“ ještě na záříjovou PS.. :)

PPS: Co přijít do Velbloud clubu po skupinkách, tři lidé jako PHP (každý jedno písmenko), dalších 5 jako Nette a tak? :D

Editoval Majkl578 (30. 10. 2009 15:37)

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

enoice napsal(a):

  • A Davidovi jsem slíbil trošku offtopickou ukázku Adobe Fireworks (na webexpu to prostě stálo za prd) – takže kdyby třeba mělo zájem víc lidí si poslechnout něco o tomhle grafickém editoru pro webdesign, tak bych si třeba na chvilku vzal slovo.

Už jsi napsanej v oficiální programu, něco si prosím připrav… :)

P.S.: Bere někdo projektor a plátno?

ViliamKopecky
Nette hipster | 230
+
0
-

Whitek má k dispozici plátno.

Inza
Člen | 330
+
0
-

Ahoj lidičky!

Tak jednak určitě dorazím!

Dvak – dorazí se mnou i tradiční kulturní vložka – prosím o zařazení do programu.

Dále – dorazí se mnou i má přítulka:-) – chystá se učit nějaký PHP Framework, takže jí musíme hezky vysvětlit že Nette je way:-)

Této poslední soboty se bohužel nezúčastní můj kolega z Objektově.cz Lukáš Kubánek, tak mě požádal zda bychom prezentaci UML a USDP v Nette mohli přesunout až na tu další Poslední Sobotu, takže se tuto bohužel konat nebude.

Nicméně mám pro účastníky Poslední Soboty jedno překvapení – prosím o zařazení do programu a dále, pokud by byl zájem, mohu udělat prezentaci Softwaru Enterprise Architect, který můžete využívat pro vývoj aplikací nejen v Nette a PHP. Alternativně – nebo klidně a zároveň si můžeme pokud s EA máte nějaké problémy atd. Na tento produkt jsem již téměř guru:-)…

No jinak se samozřejmě již moc těším – dorazíme s přítulkou již na 15:00

Jo a Davídku, přítulka tě moc chce poznat takže ne že se po tom školení zaseknete v jiné hospodě než ve Fraktal baru!!:-) – a že skutečně dorazíte okolo osmé hodiny a ne až okolo půl jedenácté!:-)

A na závěr ještě jedna věc – taková méně offiko – chtěl bych ty z vás, kteří byli na webexpu (nejen) na Davídkově přednáčce poprosit o feedback na mé moderování – zcela upřímný, vím že mohu ještě mnoho zlepšovat, ale můžeme ten seznam ještě rozšířit, popřípadě bych chtěl zjistit, zda vůbec má smysl se podobným stylem dále angažovat:-) – třeba pro to protě nemám vlohy atd:-)…

Tak zatím ahoj a těšte se, neboť zítřejší kuturní vložka je, troufám si říci, jedním z mých top dílek!

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Inza, ocenil bych přednášku nikoliv o EA, ale vysoce specializovanou na návrh Nette aplikací v EA. Je to možné? I když není to Lukášovo téma?

O webexpu se s tebou rádi pobavíme, ale nečekej moc pozitivní hodnocení.

JakubKohout
Člen | 92
+
0
-

Tomik napsal(a):

enoice napsal(a):

Budeš natáčet, Tomiku?

Jop. :)

to budeš moc hodnej =) bohužel se tam nedostanu a hodně mě zajímá ta inzova přednáška o Software Enterprise Architect

ViliamKopecky
Nette hipster | 230
+
0
-

Lidi!!! Nemáme projektor! Jestli někdo máte k dispozici, tak se prosím ozvětě?

Inza
Člen | 330
+
0
-

Tak – dvě věci:

První je že s přítulkou dorazíme až na 18:00

Druhá – vysoce specializovaná přednáška o vývoji Nette aplikací v EA může být – pokud tedy je zájem zařaďte ji do programu…

Pozitivní ohodnocení nečekám:-)

Projektor mám – sice je to takový strší model 800×600, ale mám – má jen VGA vstup a jak jsem řekl dorazím až na 18:00 – mám ho vzíti s sebou?

EDIT: Jop, ještě jsem zapoměl! Až dorazí Davídek, tak jak už správně řekl Vítek musíme pořešit NDP! – prosím o zařazení do programu…

Editoval Inza (31. 10. 2009 10:41)

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Ještě by se mohlo teoreticky na program zařadit vytvoření dibi orm metodou komunistického programování.

ViliamKopecky
Nette hipster | 230
+
0
-

mám požádat, jestli by někdo nevzal fotoaparát :) díky

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Tak si to tam uzijte… ja se budu tesit zase do brna… :-)

ViliamKopecky
Nette hipster | 230
+
0
-

PetrP's first Adobe Fireworks creation:

PetrP
Člen | 587
+
0
-

No chtěl jsem se pochlubit doma, jak dobře umím z Ohnostrojem™ a ten obrázek tu už není. ;/

// Edit: Aha tak tam je. Závada byla na mém přímači.

Editoval PetrP (1. 11. 2009 4:38)

medhi
Generous Backer | 255
+
0
-

Ahoj, tady je slíbené společné foto z Poslední soboty v Praze:

http://citron.blueboard.cz/…-10-31-2.jpg

A trochu s úsměvem:

http://citron.blueboard.cz/…-10-31-1.jpg

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Mě by spíše zajímalo co se pořešilo ohledně NDP resp. webu… ???

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

vrtak-cz napsal(a):

Mě by spíše zajímalo co se pořešilo ohledně NDP resp. webu… ???

Včas se dozvíš. Neboj…

veena
Člen | 98
+
0
-

Tohle už jste viděli? ;-)

http://webexpo.cz/…edni-sobota/

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

veena napsal(a):

Tohle už jste viděli? ;-)

http://webexpo.cz/…edni-sobota/

Viděl. Pěkně jsi to natočil, a já si neutrhl zase tak velkou ostudu, to je nejdůležitější. :) Když člověk tak pozdě něco povídá na kameru, měl by si uvědomit, kam se ten materiál může dostat, ale jaksi si neuvědomí… :)

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

ouh, to jsem necekal; priste budu obezretnejsi na formulace v blizkosti cerveneho svetylka : D

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

Chci se zeptat, jak moc někdo stojí o záznamy „přednášek“. V podstatě se jedná o Inzovo představení Enterprise Architectu a enoice'oho ukázky práce s Adobe Fireworks.

Alespoň lehké sestříhání a vyrenderování a následný upload by mě totiž stál docela dost času, tak se chci zeptat, zda to má vůbec cenu.

h4kuna
Backer | 740
+
0
-

Tomik napsal(a):

Chci se zeptat, jak moc někdo stojí o záznamy „přednášek“.

Ja tam nebyl a chtel byt to videt.

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

Taky bych se docela podíval.

sodae
Nette Evangelist | 250
+
0
-

každá přednáška dobrá :)

ViliamKopecky
Nette hipster | 230
+
0
-

Tomik napsal(a):

enoice'oho ukázky práce s Adobe Fireworks…

Preferoval bych enoic[ovo|ova|ův] s výslovností například [:enojsovo:] či [:ínojsovo:]. ;)

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

Dobrá, pokusím se to o víkendu sestříhat a uploadnout.

enoice napsal(a):

Preferoval bych enoic[ovo|ova|ův] s výslovností například [:enojsovo:] či [:ínojsovo:]. ;)

Ok. Hele, napiš si to někam na http://www.fialove.eu, ať vím, kde to hledat. :)

ViliamKopecky
Nette hipster | 230
+
0
-

Tomik napsal(a):

Ok. Hele, napiš si to někam na http://www.fialove.eu, ať vím, kde to hledat. :)

Už skoro dva roky jsem bez nějakého osobního webu a pořád neni čas něco provést :/ ale až přijde čas, určitě tam připojím i fialové skloňování ;)

libja
Člen | 8
+
0
-

Rád by jsem také poprosil o video s přednášky o Enterprise Architectu. Moc by mě to zajímalo. Předem moc děkuji

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

Omlouvám se za prodlevu, video bude, zítra jej dodělám, ale budu to minimálně hodně dlouho uploadovat. Mám pomalou linku nahoru.

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

Tak hlásím, že video je hotové, jenže se šílené dlouho uploaduje na server. Prostě pomalá linka, no. :)

Už jsem uploadnul Inzův úvod té Poslední soboty, tedy tradiční Inzův koutek: http://tomik.jmx.cz/…v-koutek.mp4 … [má to asi 80MB]

Další budou následovat, ale upload jednoho cca půlhodinového video mi trvá asi 4 hodin, tak buďte trpělivý. Nechal jsem to totiž v HD, když už jsem to tak natáčel.

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

Tak hotovo, mrzí mě to, chtěl jsem to na serveru spojit a unzipovat, ale nějak mě to nejde, takže kdyby byl někdo opět tak laskavý, stáhnul to, spojil a někam uploadnul, budu rád. :) Já mám totiž neskutečně pomalý upload.

Inza – básnička

Inza – Enterprise Architect

Enoice – Adobe Fireworks

Tož tak.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Tomik napsal(a):

Inza – básnička

mirror http://nette.vrtak-cz.net/basnicka.mp4 [82MB] (online)

Inza – Enterprise Architect

mirror http://nette.vrtak-cz.net/ea.mp4 [490MB] (online)

Enoice – Adobe Fireworks

mirror http://nette.vrtak-cz.net/fireworks.mp4 [416MB] (online)

Editoval vrtak-cz (2. 12. 2009 8:26)

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

Jaký máš připojení? Páteřní linku? :)

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Server 100/100Mbit …

Edit: hodit či nehodit mezi nette videa? (https://blog.nette.org/)

Editoval vrtak-cz (30. 11. 2009 23:21)

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

vrtak-cz napsal(a):

Server 100/100Mbit …

Edit: hodit či nehodit mezi nette videa? (https://blog.nette.org/)

Asi spíš neházet, nesouvisí to s Nette.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Ani básničku?

kdyby náhodou tak je to tam připravené ale zakomentované…