Povinný parametr tématu! Jaké verze Nette se problém týká!

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
mcmatak
Člen | 490
+
0
-

Podle mne by fakt pomohlo, kdyby ke každému příspěvku byl povinný parametr jaké verze, že přispěvatel svůj problém přisuzuje.

Ono, když někdy člověk hledá řešení nebo dokonce nějaké chování potřebuje vysvětlit najde z 90% odpověď, která už neplatí a to hlavně u formulářů.

_Martin_
Generous Backer | 679
+
0
-

S tím lze jedině souhlasit. A ještě bych přidal verzi PHP.

mcmatak
Člen | 490
+
0
-

teda a super by byl ještě rozbalovací box s tématy dokumentace, který by příspěvěk svázal např. s Nette/Forms a tudíž bych si snadno v dokumentaci mohl filtrovat vše co patří k formulářům a patří do verze 0.9

Jakub Šulák
Člen | 222
+
0
-

Problém bude akorát u některých (začínajících) uživatelů, že asi dost často uvedou špatnou verzi PHP nebo Nette. Ideální by pak bylo mít v Debug okýnku nějaký string, kde bude zakódováno, jaká je verze Nette a PHP (případně i Dibi).

Takovýto řetězec by se pak dal rozkódovat tady na fóru – uživatel by jej tedy jen zkopíroval.

_Martin_
Generous Backer | 679
+
0
-

mcmatak napsal(a):

A kdyby se ještě témata dala označit jako vyřešená… =)

Jakub Šulák napsal(a):

Snad by ti uživatelé mohli být schopni tu verzi přepsat z toho, co říká Laděnka – uvádí obě verze: jak PHP, tak Nette.

Jakub Šulák
Člen | 222
+
0
-

fakt jim věříš? já teda ne…(zkušenost)

iguana007
Člen | 970
+
0
-

_Martin_ napsal(a):

S tím lze jedině souhlasit. A ještě bych přidal verzi PHP.

Taky souhlasím …

_Martin_
Generous Backer | 679
+
0
-

Jakub Šulák napsal(a):

fakt jim věříš? já teda ne…(zkušenost)

U lidí, co jsou schopni zprovoznit Laděnku bych čekal, že jo (a to i v případě, že užili Ctrl+C → Ctrl+V). Ale jak vidím (dle tvé zkušenosti), v tomto světě je možné vše.

mcmatak
Člen | 490
+
0
-

no hlavně když se něco pohne, protože já teď měsíc s nette nepracoval a co se týče problémů, které s nette mám tak se nic nezměnilo a po měsící skoro nejsem schopen ani udělat formulář, a když hledám nějaké problém jestli už byly vyřešeny nebo ne, tak narážím na to, že nepoznám jestli současná verze ten problém má, nebo jestli se to dělá už jinak atd.

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

Já myslím, že něco takového je zbytečné; většinou potřebují poradit s něčím, co mezi jednotlivými revizemi Nette funguje stejně.

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

Taky si myslím, že by to akorát zbytečně celou věc komplikovalo. Kdo by měl revizi a verzi PHP uvést a do dotazu je neuvede, je na to upozorněn a údaje doplní, to IMHO stačí.

_Martin_
Generous Backer | 679
+
0
-

Tomik napsal(a):
Ondřej Mirtes napsal(a):

Všimli jste si, že v původním příspěvku se mluvilo o verzi a nikoliv o revizi? Těžko říct, zda tu jen slovíčkařím, ale třeba mezi verzemi již změny jsou a někdy dosti velké. A kolikrát už tady na fóru z někoho vypadlo „jé, já používám stabilní verzi“? Zvláště v době 0.8 to bylo každou chvíli.

David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-

To je úplně zbytečné. Lidi to psát nebudou (ačkoliv nad textareou je červeně výzva), uzavřená témata neuzavírají, zbytečná témata nemažou, když někdo stráví čas řešením jejich problému, tak mu nepoděkují.

gdx
Člen | 26
+
0
-

Ahoj, ja vzdy rad podakujem, navrhoval by som ci by si tu na forum nedorobil tlacitko Dakujem, systemom „dakovacich bodov“ :)

Povinny parameter temy by som tiez nezavadzal, ale viac by som zvyraznil / doplnil temu FAQ

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

gdx napsal(a):

Ahoj, ja vzdy rad podakujem, navrhoval by som ci by si tu na forum nedorobil tlacitko Dakujem, systemom „dakovacich bodov“ :)

Na to už tu systém je. Jmenuje se „napiš děkuju“. Funguje to tak, že když chceš někomu poděkovat, dejme tomu, třeba mě, napíšeš „děkuju, Tomiku“. Fakt to funguje! :)

gdx
Člen | 26
+
0
-

Tomik napsal(a):

gdx napsal(a):

Ahoj, ja vzdy rad podakujem, navrhoval by som ci by si tu na forum nedorobil tlacitko Dakujem, systemom „dakovacich bodov“ :)

Na to už tu systém je. Jmenuje se „napiš děkuju“. Funguje to tak, že když chceš někomu poděkovat, dejme tomu, třeba mě, napíšeš „děkuju, Tomiku“. Fakt to funguje! :)

děkuju, Tomiku :))

BigCharlie
Člen | 283
+
0
-

uzavřená témata neuzavírají

Je možné nějak uzavřít téma, které jsem založil? Teď jsem po tom pátral a zdá se mi, že to může udělat jen moderátor?

zbytečná témata nemažou

Občas mám problém poznat své zbytečné téma – někdy to někomu může pomoci, nebo nasměrovat. Asi k sobě člověk musí být víc drsoň a promazávat bez milosti…

David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-

Téma by se mělo dát uzavřít odkazem dole a smazat smazáním prvního příspěvku. Ano, je to neintuitivní…

Pod zbytečným tématem si představuju něco jako: „nejde mi blbabla“ a o dva příspěvky později „omlouvám se, bylo to v cache prohlížeče“

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

David Grudl napsal(a):

Téma by se mělo dát uzavřít odkazem dole a smazat smazáním prvního příspěvku. Ano, je to neintuitivní…

Pod zbytečným tématem si představuju něco jako: „nejde mi blbabla“ a o dva příspěvky později „omlouvám se, bylo to v cache prohlížeče“

Ok, budu se snažit víc promazávat. Říkal jsem si, že fórum je na velmi dobré úrovni, že je to škoda mazat, ale faktem je, že nechá-li se to skladem, akorát to shnije, takže uvidím-li něco podobného, mažu.

BigCharlie
Člen | 283
+
0
-

Téma by se mělo dát uzavřít odkazem dole

Nechci být za trubku, ale jakým odkazem dole? Můžu si oči vykoukat, ale vidím jen odběr e-mailem, přihlášení k RSS a zaslání dalšího. Koukám na mnou založené téma. Jsem slepý? Nebo to souvisí s právy?

David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-

Mělo by to být úplně dole. Zřejmě se to nabídne jen u tvých témat.

gdx
Člen | 26
+
0
-

David, ani ja to tam nemam dole, pozeral som thread temy co som vytvoril a moznost uzamknutia tam nieje.

BTW: Nette nema chybu, je to super

PS: Toto forum si programoval ty?

Editoval gdx (26. 11. 2009 1:37)

BigCharlie
Člen | 283
+
0
-

David Grudl napsal(a):

Mělo by to být úplně dole. Zřejmě se to nabídne jen u tvých témat.

Sorry, ale není 8-) Díval jsem se na své téma a fakt ne.

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

gdx napsal(a):

BTW: Nette nema chybu, je to super

:)

PS: Toto forum si programoval ty?

Nikoliv, nědělal to David, jedná se o phpBB, tuším.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Tomik napsal(a):

… jedná se o phpBB, tuším.

PunBB