Nette Explorer a ublaboo\DataGrid a složené klíče

BayerMeister
Člen | 10
+
0
-

Omlouvám se, jestli jsem to přehlídl, ale nedohledal jsem.
Zasekávám se s DataGridem, když jde o složené klíče. Nejprve kontext, DB tabulky:

Zjednodušeně mám 3 tabulky: A, B, mezi nimi M:N vazbu řešenou pomocnou tabulkou C.
„Vazební“ tabulka C má 2 cizí klíče, A_id a B_id, které spolu tvoří primární klíč této tabulky C.

Pro jeden konkrétní řádek A bych chtěl vypast DataGridem všechny řádky B (ale i navazující N:1 vazby z B).
Napadlo mě stavit DataSource okolo tabylky C s WHERE A_id = x, od C jsou totiž všechny vazby N:1 (jednoduché ->ref).

Přesto v této tabulce vázne to, že kdybych chtěl udělat akci např. na smazání řádku, potřeboval bych podat akci celý klíč [A_id, B_id].

Snažím se jít komplikacím z cesty už při tvorbě datového modelu, dělám vazby neidentifikující když to jde… ale tady se toho složeného PK zbavit asi nedá.

Máte někdo na tyto situace recept?
(Udělat pro tento účel na webu jednu tabulku ručně mě napadlo, ale obcházet se nevyplácí, určitě mě to potká znova a znova a pak bude potřeba datafiltrovat/řadit a budu zase zde – tímto chci poděkovat klukům za super komponenty a přínos celé komunitě.)

Ještě zmíním: Zkoušel jsem si udělat v DB pohledy tam, kde jsem viděl, že mám mnohonásobné vazby N:1, protože bych to DataGridu nedokázal vysvětlit (v 3. parametru column jsem zkoušel 'B.C.D.name'), ale zde (u DB VIEW) jsem narazil na to, že DataGrid dělá některé operace s ActiveRow, které končí výjimkou, pokud podkladová tabulka nemá definovaný PK, což pohledy nemají, tak jsem tuto cestu opustil.

Běžně používám NDBT – DB Explorer, ale abych si napasl větší JOINy bez VIEWs, zkouším tu i Ublaboo\NetteDatabaseDataSource. Nicméně třeba parametry akcí (potřebu složeného klíče) to neřeší.

Předem díky za každou pomoc.