Prověření bezpečnosti domény

ondrej256
Člen | 186
+
0
-

Ahoj,

mám za sebou jednu špatnou zkušenost. Klient si koupil doménu a úplnou náhodou jsem ještě před spuštěním webu zkusil url adresu zadat do prohlížeče. No a vyskočila mně obrazovka, že tato adresa není bezpečná protože pravděpodobně obsahuje mallware. Hláška vyskočila od mého poskytovatele internetu, který je napojený na brněnskou firmu Whalebone. Tato firma má v databázi adresu webu mezi stránkama, která šíří mallware. V minulosti se na ní zřejmě nacházel pochobný obsah. Do Whalebone jsem napsal, doménu prověřili a vyřadili ze seznamu nebezpečných stránek.

Problém je však v tom, že takových firem jako je Whalebone může být po světě spousta a můžou mít stejnou doménu vedenou v jejich databázi jako nebezpečnou. Tím pádem se klidně může stát, že se připojím na některých místech na světech na wifi a vyskočí mně stejná hláška o šíření mallware. To se klientovi samozřejmě nelíbí, protože plánuje investovat nemalé množství peněz do reklamy a pokud by uživateli vyskočila taková hláška, tak by ho pravděpodobně odradila a už by tomu webu nedal nikdy šanci.

A teď konečně k mému dotazu. Nemáte s tímto někdo zkušenost? Hodila by se mně nějaká služba na prověření nebezpečnosti domény a viděl bych výsledek analýzy např. v 98% světa dostupné, 2% světa vyhodnoceno jako mallware… Neznáte náhodou takovou službu? Googlil jsem, ale nic jsem nenašel.

Klient už zvažoval změnu domény, ale mohlo být to být z bláta do louže, protože ani u nové domény nemáme jistotu zda za sebou nemá nějakou nekalou minulost.

Ozzrel
Generous Backer | 51
+
0
-

Začal bych tady https://mxtoolbox.com/blacklists.aspx

Prostě ty internety fugujou jinak a nikdo ti neřekne jestli jsou stránky dostupné z Konga a nebo jinde po světě.
Používají se blacklisty (ať už jim řikají jak chctějí) a podle toho se to blokuje, tvoje výhoda je že většinou to jde nahlásit jako chybu a oni to prověří. Když ne tak to stejně časem vybledne a cca do 1/4 roku to bude zase ok. Tak než tam rozjedeš velkej bussines a nebudeš tam dělat neplechu můžeš být ty i zákazník v klidu.

ondrej256
Člen | 186
+
0
-

Ozzrel napsal(a):

Začal bych tady https://mxtoolbox.com/blacklists.aspx

Prostě ty internety fugujou jinak a nikdo ti neřekne jestli jsou stránky dostupné z Konga a nebo jinde po světě.
Používají se blacklisty (ať už jim řikají jak chctějí) a podle toho se to blokuje, tvoje výhoda je že většinou to jde nahlásit jako chybu a oni to prověří. Když ne tak to stejně časem vybledne a cca do 1/4 roku to bude zase ok. Tak než tam rozjedeš velkej bussines a nebudeš tam dělat neplechu můžeš být ty i zákazník v klidu.

S tím čtvrt rokem to bohužel nebude pravda. V mém případě klient vlastní doménu přes rok a za tu dobu tam nic neběželo. Hledal jsem v google archivu a jde zhruba o 5 a více let před kterýma se tam nacházel pochybný obsah. I po těch 5ti a více letech to „nevybledlo“ a záznam u firmy whalebone stále byl.

Díky za ten odkaz, přesně něco takového jsem hledal.