Nette\Database\Context místo Explorer

netteman
Člen | 122
+
0
-

Zůstane Nette\Database\Context do budoucna použitelné místo Nette\Database\Explorer nebo je plánováno zrušení?

Z nějakého důvodu při psaní Context nasekám míň překlepů, než při psaní Explorer („rer“ na konci je obzvláště ďábelské ;-) takže mi mnohem více vyhovuje Nette\Database\Context ;-)

Editoval netteman (6. 1. 2022 19:19)

David Grudl
Nette Core | 8129
+
+5
-

Pokud píšeš rer na konci, používáš špatný editor :)

netteman
Člen | 122
+
0
-

NetBeans mi napovídá u public function xyz(Nette\Database\Explorer){}

Bohužel u /** @var Nette\Database\Explorer @inject */ už nenapovídá a je třeba psát ručně

Editoval netteman (7. 1. 2022 9:04)

Marek Bartoš
Nette Blogger | 1167
+
0
-

Nejvyšší čas pořídit si phpstorm. Napíšu NDE a už mám správnou třídu. Netbeans bohužel i po několika letech namísto standardního /** @var Type */ podporuje jen /* @var $var Type */

David Grudl
Nette Core | 8129
+
+1
-

Ani to @var se nepíše :-) (ve videu mám režim PHP 8, takže negeneruje anotaci, ale jinak by ji vygeneroval)

Marek Bartoš
Nette Blogger | 1167
+
0
-

@DavidGrudl U <video> se nevykresluje atribut controls, video se celkem špatně spouští bez tlačítek.

Původně jsem napsal toto (totéž, bez označení kódu), vykreslilo se to celkem zajímavě

@DavidGrudl U

Editoval Marek Bartoš (7. 1. 2022 13:54)

David Grudl
Nette Core | 8129
+
+2
-

Ale k tvé otázce: alias bude fungovat dlouho, nicméně když si dáš do bootstrapu class_alias(Nette\Database\Explorer::class, Nette\Database\Context::class) bude to fungovat věčně :)

David Grudl
Nette Core | 8129
+
0
-

@MarekBartoš opraveno