novy suhlas s cookiesmi v EU rok 2022

ikoon
Člen | 70
+
0
-

zdravim

nemate tip na nejaky modul alebo JS alebo nieco co sa tyka noveho suhlasu s cookiesmi v EU?

Pavel Kravčík
Člen | 1182
+
0
-

Cookiebot, Cookiehub. Ale možná je lepší je použít pouze na skenování a pak použít nějaké vlastní řešení. Je to v podstatě hodně triviální. Případně na githubu jsou toho kvanta – např. https://github.com/…ookieconsent

m.brecher
Generous Backer | 758
+
+3
-

Já odklikávání souhlasu s cookies neřeším, moji klienti jsou menší firmy a zatím žádná pokuta nebyla. Po první pokutě se nad tím zamyslím. Ona je to totiž buzerace uživatelů, protože ten záměr – omezit extrémní sledování uživatelů firmami jako Google nebo Facebook to stejně nevyřeší, protože giganti si cestu jak lidi sledovat najdou. Postihne to uživatele internetu, kteří jsou donuceni stále dokola odklikávat nějaké souhlasy, až se z toho stane zlozvyk a odkliknou cokoliv aniž by četli co klikají. Stejně jako celé GDPR.

ikoon
Člen | 70
+
0
-

presne, aj tak vecsina ludi klikne „Prijat vsetko“ a jediny vyznam toho ma vykazanie cinnosti uradnika v bruseli.

m.brecher napsal(a):

Já odklikávání souhlasu s cookies neřeším, moji klienti jsou menší firmy a zatím žádná pokuta nebyla. Po první pokutě se nad tím zamyslím. Ona je to totiž buzerace uživatelů, protože ten záměr – omezit extrémní sledování uživatelů firmami jako Google nebo Facebook to stejně nevyřeší, protože giganti si cestu jak lidi sledovat najdou. Postihne to uživatele internetu, kteří jsou donuceni stále dokola odklikávat nějaké souhlasy, až se z toho stane zlozvyk a odkliknou cokoliv aniž by četli co klikají. Stejně jako celé GDPR.

Václav Kraus
Člen | 77
+
+3
-

m.brecher napsal(a):

Já odklikávání souhlasu s cookies neřeším, moji klienti jsou menší firmy a zatím žádná pokuta nebyla. Po první pokutě se nad tím zamyslím. Ona je to totiž buzerace uživatelů, protože ten záměr – omezit extrémní sledování uživatelů firmami jako Google nebo Facebook to stejně nevyřeší, protože giganti si cestu jak lidi sledovat najdou. Postihne to uživatele internetu, kteří jsou donuceni stále dokola odklikávat nějaké souhlasy, až se z toho stane zlozvyk a odkliknou cokoliv aniž by četli co klikají. Stejně jako celé GDPR.

To je docela hazard s penězi klienta, ne? Ta lišta zas takový problém není a je to safe pro všechny.