Apitte a validace pomocí nette formulářů

Chuchy
Člen | 77
+
0
-

Zdravím,
řeším v projektu postaveném na nette api, nasadil jsem tedy apitte, všechno super, jen jsem se dostal do problému jestli lze využít formulář v nette a posílat do něj data z requestu a ty následně v tom formuláři validovat, něco na styl jako má symfony, řešil už někdo takový problém?

díky

Polki
Člen | 553
+
0
-

Ahoj, to mi přijde zbytečné tvořit formulář jen kvůli validaci. Formulář má mnoho fičur jako callbacky, vykeslování, prvky a vzhledem k tomu, že by jsi použil jen validaci, tak by se vykonávalo hodně kódu, který nepotřebuješ.

Zkus spíše využít na validaci Schema.

Chuchy
Člen | 77
+
0
-

Polki napsal(a):

Ahoj, to mi přijde zbytečné tvořit formulář jen kvůli validaci. Formulář má mnoho fičur jako callbacky, vykeslování, prvky a vzhledem k tomu, že by jsi použil jen validaci, tak by se vykonávalo hodně kódu, který nepotřebuješ.

Zkus spíše využít na validaci Schema.

Chápu, jen že mám stejný formulář i v admin části a dělat další validace se mi moc nechce.

Polki
Člen | 553
+
+1
-

No. Jde to..

$form = $formFactory->create();
$form->setValues($hodnotyCoTiPrisly);
$form->setSubmittedBy($form['nazevSubmitu']);
$form->fireEvents();

Ale výrazně to nedoporučuju. Když už, tak si napiš tu validaci pomocí třeba toho schematu, nebo jiných validačních funkcí a dej to zvlášť do nějakého souboru a tu validaci potom volej jak nad tím API, tak nad formulářem uvnitř metody události onValidate.