Podrobný výpis vzniklé chyby HTTP 500

DETAIL
Člen | 33
+
0
-

Ahoj,

prosím po aktualizace NETTE balíčků přes composer mi hlavní stránka vyhodí 500 presenter a já nevím jak zjistit co to dělá. Všechny ostatní presentery fungují normálně a když vrátím tu starou verzi NETTE tak taky.
Testovací režim mám zapnutý.

Díky za pomoc

Editoval DETAIL (28. 9. 2021 18:36)

Marek Bartoš
Nette Blogger | 1146
+
0
-

Máš v logu nějakou chybu?

DETAIL
Člen | 33
+
0
-

Ne log je úplně prázdný právě. I temp jsem promazal radši a taky to nepomohlo
Zkusil jsem ještě phpstan na homepage a nevím jestli je to ono, ani nevím jak bych to opravil

------ ------------------------------------------------------------------------
Line app/Presenters/HomepagePresenter.php
------ ------------------------------------------------------------------------
77 Call to an undefined method Nette\Application\UI\Form::addReCaptcha().
------ ------------------------------------------------------------------------

Ale ten plugin mi normálně fungoval

Editoval DETAIL (28. 9. 2021 18:42)

Marek Bartoš
Nette Blogger | 1146
+
0
-

Pak nejspíš nefunguje ani Tracy a padá ti chyba do php logu. Nespouštíš projekt s jinou verzí php, než se kterou spouštíš composer? Případně nemáš v composer.json klíč platform? Ten by ti dovolil nainstalovat závislosti pro jinou verzi php, než kterou aktuálně používáš.

phpstan ti jen (oprávněně) hlásí, že nezná použitou metodu. Ta je tam přidaná totiž magicky, nemá jak se o ní dozvědět. Řešit to lze takto $form['custom'] = new CustomInput('Label');, ale s tvým problémem to nesouvisí.

Editoval Marek Bartoš (28. 9. 2021 18:44)

DETAIL
Člen | 33
+
0
-

Z dnešního dne tam žádný error nemám v PHP logu. A jinak jo mám composer jinde, než web, ale oboje je PHP 8.0.xy. A nikdy s tím nebyl problém, dělám to takto už rok

Editoval DETAIL (28. 9. 2021 18:46)

DETAIL
Člen | 33
+
0
-

No update, nic jsem neupravil a ted to funguje, ale to mi dělalo i na hostingu (kde to pořád nejde), že to někdy funguje. Někdy to dělá proxy co tam je apod. a tak jsem počkal den, ale ted (po updatu) to vyhodí těch 500, ale na hostingu v logu taky nic není.

Editoval DETAIL (28. 9. 2021 18:57)

Milo
Nette Core | 1283
+
0
-

Možná opcache. Zkus opcache_reset()

DETAIL
Člen | 33
+
0
-

Milo napsal(a):

Možná opcache. Zkus opcache_reset()

hmm ale kam to mám dát? protože např. v bootstrapu mi to vyhodí toto na hostingu.

Zend OPcache API is restricted by „restrict_api“ configuration directive in

Editoval DETAIL (28. 9. 2021 19:44)

Milo
Nette Core | 1283
+
0
-

Hodnota opcache.restrict_api je systémové nastavení, takže to záleží, jak to nastavil hosting. Zjisti přes phpinfo(), nebo ini_get().

Je více možností, jak vypnout/invalidovat opcache.

https://www.php.net/…guration.php

DETAIL
Člen | 33
+
0
-

Hmm ono to má pořád divné chování, ale se zapnutou tracy se to normálně načte a pak ten web hodinu funguje a pak zase úvodní stránka hodí 500.

DETAIL
Člen | 33
+
0
-

Smazání cache nepomohlo (pokud jsem ji nesmazal blbě). Ale zjistil jsem že pokud dám do URL celou cestu homepage/default tak se stránka většinou načte.

A dělá to asi nette/http ve verzi 3.1.1 to funguje ale 3.1.3 už ne. Mám na localu php8.0.2 (kde to funguje vždy) a na hostingu je 8.0.1

Editoval DETAIL (2. 10. 2021 14:45)