muze to byt cache nebo co se to deje?

adferg
Člen | 31
+
0
-

Ahoj, jeden takovy teoreticky dotaz bez kodu. Udelal jsem si takovou hricku, jejimz cilem je servirovat uzivateli dotazy, na ktere odpovida moznostmi a, b nebo c. Ty dotazy se tahaji z databaze na zaklade generovani nahodneho cisla. V modelu je funkce, ktera kontroluje, jestli uz byla dana otazka polozena (cte z pole session) a pokud ano, tak hleda dalsi nahodne cislo. Na localhostu mi to funguje perfektne, ale na produkci se otazky velmi casto opakuji, prestoze by se mely ty pouzite preskocit a hledat dalsi. Pokud na produkci zapnu debug, tak to opet funguje spolehlive. Takze jedine o cem vim, co se zmenilo local vs. prod, je cachovani vysledku hledani v databazi. A ted otazka. Lze nejak cachovani databaze deaktivovat?

adferg
Člen | 31
+
-3
-

jo a klidne mi napiste, ze jsem dement a ta otazka je pitoma, lepsi nez tisic zobrazeni a zadna odpoved

Kamil Valenta
Člen | 762
+
+2
-

Neexistují pitomé otázky, leda pitomé odpovědi a to ještě jen velmi zřídka.

Mně se například moc nezdá, že by se Ti jen tak cachovaly výstupy z db.
Udělej si jednoduchý log, kam si vyklopíš serializovaná ID z té sessiony, abys zjistil, zda se ta ID neztrácejí už tam.
Případně můžeš logovat sestavený SQL dotaz, abys zjistil, zda se mění.

adferg
Člen | 31
+
0
-

Kamil Valenta napsal(a):

Neexistují pitomé otázky, leda pitomé odpovědi a to ještě jen velmi zřídka.

Mně se například moc nezdá, že by se Ti jen tak cachovaly výstupy z db.
Udělej si jednoduchý log, kam si vyklopíš serializovaná ID z té sessiony, abys zjistil, zda se ta ID neztrácejí už tam.
Případně můžeš logovat sestavený SQL dotaz, abys zjistil, zda se mění.

haha, no diky… myslim, ze i dotazy muzou byt pitome. Udelal jsem, ale problem je, ze na local to funguje jak po masle, stejne jako na produkci v debug modu, ale jinak to ma tendenci chovat se rekneme nepredvidatelne, zkratka jakoby to uplne ignorovalo nejakou do/while podminku, ktera generuje nahodny cisla otazek dokud nenarazi na nepouzitou. Zkratka, jen jsem se chtel dopatrat toho, co se asi deje mezi localem a produkci, ze to vykazuje jiny chovani.

Kamil Valenta
Člen | 762
+
0
-

Jenže pro nás je to „nějaký sql dotaz“, „nějaká do/while podmínka“, ani ten výsledek z logu nám neprozradíš. To je pak těžké… Ukaž jak to generuješ.

Marek Bartoš
Nette Blogger | 1171
+
+2
-

Zkus v presenteru zapnout session už v action, myslím že se ti zapíná pozdě. V debug módu by ti to pak fungovalo, protože session používá i Tracy a startuje ji už při vytvoření DI kontejneru.

adferg
Člen | 31
+
0
-

Kamil Valenta napsal(a):

Jenže pro nás je to „nějaký sql dotaz“, „nějaká do/while podmínka“, ani ten výsledek z logu nám neprozradíš. To je pak těžké… Ukaž jak to generuješ.

Ano, chapu, ale proto jsem psal, ze je ten muj dotaz spis teoreticky. Kdyz chytam v tracy dotazy do databaze, tak jsem v debug a vsechno beha jak ma a kdyz v debug nejsem, tak to zas neumim odchytavat, protoze nejede tracy.