Logování chyb do výchozího adresáře

Melebius
Člen | 16
+
0
-

V rámci jednoho hostingu mám několik PHP aplikací – některé v Nette, jiné ho nepoužívají. Zatímco non-Nette aplikace logují PHP chyby do jednoho globálního umístění, Nette aplikace si chyby „syslí“ ve své vlastní složce. Když se podívám do globálního logu, chyby v Nette aplikacích nejsou vidět, dokud neprolezu jednotlivé složky.

Dá se nějak jednoduše nastavit, aby i Nette zapisovalo chyby do společného souboru? Asi bych mohl nastavit něco jako:

$configurator->enableTracy(__DIR__ . '/../../../../log');

Ovšem takové nastavení bude citlivé na přestěhování příslušného souboru (bootstrap.php) do jiného umístění. Absolutní cestu bych teoreticky mohl použít, ale ani u ní mi nejspíš hosting nezaručí, že se časem nemůže změnit.

Z kódu Tracy jsem vyrozuměl, že pokud do enableTracy() žádný parametr nedám, nebude se logovat vůbec. Nedá se zadat třeba nějaká konstanta s významem „použij výchozí cestu“? V návodu ani kódu Tracy jsem zatím bohužel nic takového nenašel.

David Grudl
Nette Core | 8100
+
0
-

Tracy nezapisuje do souboru, ale do složky. Takže soubor nelze sjednotit.

Melebius
Člen | 16
+
0
-

Díky za odpověď. Jak jsem uvedl v nadpisu, i složka by stačila, ale tu v současnosti také jednodušeji nastavit nelze, rozumím dobře?

David Grudl
Nette Core | 8100
+
0
-

Rozumný způsob je mít pro každou aplikaci samostatný log, jinak se v tom nevyznáš.

Pavel Kravčík
Člen | 1180
+
0
-

Dobrou alternativou je nějaký „sběrný log“. V poslední době koketujeme s nečím podobný. :) https://www.graylog.org/