Je pre mna NETTE vhodne?

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
gdx
Člen | 26
+
0
-

Ahojte, zdravim vsetkych ceskych bratov,
pred nedavnom som narazil na NETTE, dlho navstevujem pravidelne Jakubovu Vranovu stranku o PHP a odtial som sa dostal az sem :) z komentarov poznam Davida a uznavam ho ako odbornika PHP, rovnako ako aj Jakuba.

Co ma vsak zaujima? To ci je pre mna vhodne NETTE, v php programujem uz 4 roky, posledny rok som nacal OOP a rozhodol som sa ze by bol cas „prejst“ na nejaky MVC framework, mojim primarnym cielom je vytvorit a z casti portovat redakcny system ktory mam a eshop na nom postaveny – to vsetko zalozit na jadre NETTE, zaujimalo by ma ci uz niekto nieco podobne robil – riesil.
Podla informacii na tejto stranke NETTE pouziva aj root.cz a spol. … ale zaujimali by ma Vase nazory, pretoze NETTE ma hned velmi ohurilo, ten kto robil tuto stranku obsahovo vie doslova „predavat“ to co treba. Co sa tyka riesenia eshopu a redakcneho systemu, nepouzivam ziadne hotove riesenia, najradsej robim vsetko sam, preto smerujem otazku sem a ak niekto riesil nieco podobne, tak by ma este zaujimalo v com vsetkom bolo vyhodnejsie pouzit NETTE, ako len kodit nejak „standartne“

Dakujeeem

Editoval gdx (20. 11. 2009 11:11)

Jod
Člen | 701
+
0
-

Tiež sa chystám prerobiť jeden môj starši eshop do nette+dibi.
Určite do toho choj, nette je super :D

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

Urcite je dobre pro vyvoj aplikace pouzit framework, at uz jakykoli. Vyresi za tebe (systematicky) spoustu zalezitosti, tvuj kod bude cistsi a lepe udrzitelny.

Nette obsahuje spoustu skvelych myslenek, pokud se s nim naucis, tak je pak vyvoj jedna radost :) Ale pocitej, ze uceni a ziskani praxe nejaky cas zabere.

Tady je muj thread z ledna, kde taky resim, jestli na Nette prejit. Na dalsich strankach se tam resi spis uz technicke detaily, ale prispevky z prvni stranky jsou skutecne hodnotne :) Na Nette jsem presel a jsem stastny webovy vyvojar :)

Pro uceni doporucuji serial na Zdrojaku, ze zacatku se muzes podivat na nekolik zaznamu prednasek, ve kterych David vysvetluje nektere casti Nette.

gdx
Člen | 26
+
0
-

Dakujem Vam, za Vase prispevky, to co si pisal Ondrej to je presne to iste ako ja, presne to som sa chcel spytat len ma to tak vsetko nenapadlo :) idem docitat thread, vyzera fakt velmi kvalitne, serial na Zdrojaku mam uz komplet vytlaceny a hor sa studovat, najskor vsak urcite zacnem teoriou MVC aby som presne vedel co, kde a preco.

Dakujem velmi pekne za Vas cas.

Jod
Člen | 701
+
0
-

Tak tak, to je tiež dôležité, lebo sem chodí kopa ľudí čo pchá veci niekam ktoré by mali byť inde a potom sa čudujú kde je problém a prečo v tom majú bordel. Treba si všetko rozdeliť do vrstiev, čo nette pekne umožnuje, s výjimkou modelov, kde to nieje moc doriešené. Ale na to ako pracovať s modelmi máš na fóre myslím dosť materiálu. K nette sa najlepšie hodí dibi pravdaže :)