Nette 2.2 – šablona a cache

Papik81
Člen | 4
+
0
-

Dobrý den, co se týče vývoje v Nette, jsem v tom úplný nováček, zkušenosti mám akorát s Wordpressem. Mám jeden takový starší projekt v Nette 2.2 a mám tu takový malý problém: když změním šablonu .latte, na stránce se mi neprojeví žádná změna. Zatím to vůbec nechci aktualizovat ( i když na cílovém hostingu běží php 7.3 a hodil by se update min. na nette 2.4, a na vývojovém nastavenou verzi php 7.1).

Další problém je, že se mi negenerují nové pdf soubory pomocí knihovny mpdf, která je taky docela stará a netuším moc co s tím. Samozřejmě pomoc s prvním problémem by mě posunula rozhodně dál.

Kamil Valenta
Člen | 762
+
+1
-

Kde to testuješ? Na lokále? Nebo to posíláš přímo na hosting, o kterém je zmínka?
Na produkci se totiž neinvaliduje cache latte sama (po editaci latte) a je potřeba ji promazat.

MPDF hlásí nějakou konkrétní chybu? Něco v logu?

dakur
Člen | 493
+
+1
-

Pokud je to na tom hostingu, jak píše Kamil, tedy promazat složku temp/cache.

Papik81
Člen | 4
+
0
-

Takže můžu promazat složku temp/cache ? Super, díky moc! Testuji jak na hostingu tak i na lokále. Dá se cache nějak zakázat? co se týče mpdf, asi jsem naašel chybu tuhle: DibiDriverException: Cannot add or update a child row: a foreign key constraint fails (d83452_vyvoj9.item, CONSTRAINT item_ibfk_1 FOREIGN KEY (id_receipt) REFERENCES receipt (id)) in /data/web/virtuals/83452/virtual/www/domains/vyvoj9.papik-wordpress.cz/vendor/others/dibi/drivers/DibiMySqliDriver.php:156 @ https://vyvoj9.papik-wordpress.cz/new-reciept/?… @@ exception-2021–05–24–15–07–49-e7bbddc210ed11817d37ff6670b17d9a.html

dakur
Člen | 493
+
0
-

@Papik81 Dá, ale nedělal bych to, načítání stránek pak trvá děsně dlouho, protože se šablony musí přechroustat pokaždé znovu – od toho ta cache je, že se šablony přechroustají jednou a pak jsou uložené v cache normálně jako PHP+HTML kód, takže fungují nativně rychle.

Typicky se tento problém řeší nějakou v rámci nahrávací automatizace, ale pokud nahráváš web normálně přes (s)FTP, tak to budeš muset dělat ručně. :-)

dakur
Člen | 493
+
0
-

Ad mPDF) Máš to tam napsané poměrně jasně: DibiDriverException: Cannot add or update a child row: a foreign key constraint fails – zkus si tu chybu pogooglit, určitě něco najdeš. Jde o to, že se snažíš uložit do sloupečku, který má být referencovaný, hodnotu, která ale v referenční tabulce není.

Editoval dakur (1. 6. 2021 11:16)

Papik81
Člen | 4
+
0
-

Dakure díky moc a čistě pro zajímavost, jak se to dělá vypnout cache?

Papik81
Člen | 4
+
0
-

Dobrý den, přece jen jsem se k opravě toho nakonec ještě nedostal, proože si na to sám netroufnu a chtěl bych se zeptat, jestli je někdo ochotný mi s tím pomoci? Na finanční odměně bychom se určitě dohodli. Pište prosím na n mail ripasu@seznam.cz nebo Skype „pavel.riha“. Díky moc, pokud se někdo ozvete.