Prepojenie Svelte s Nette Frameworkom

EdaIsHot
Člen | 4
+
0
-

Ahoj,
riešim jeden problém a to ten, že premýšľam ako prepojiť Svelte s Nette Frameworkom. Angular, alebo React by som prepojiť dokázal, ale neviem, ako so Svelte, aj som sa pokúšal niečo hľadať, ale nič moc som nenašiel. Tak sa chcem spýtať tu na fóre, či niekto s tým nemá nejaké skúsenosti a vedel by poradiť, ďakujem.

EdaIsHot
Člen | 4
+
0
-

„Problém“ stále pretrváva, takže keby náhodou vážne niekto vedel, tak budem veľmi vďačný za každú radu.

joe
Člen | 313
+
0
-

A co přesně nejde? Jak propojit? Je to dost obecný dotaz bych řekl, na který nejde moc odpovědět. Svelte aplikaci přece můžeš dát třeba do šablony a spustit ji tam, nebo co všechno chceš mít se Svelte spojené?

EdaIsHot
Člen | 4
+
0
-

Ahoj @joe presne o to mi ide, dostať Svelte do Latte šablón, tak aby fungovalo napríklad aj predávanie premenných z prezenteru $this->template->var = $val;, len neprišiel som na to, ako to spraviť, keďže sa Svelte kompiluje. Preto by som bol rád za akúkoľvek radu, ako to spraviť.

joe
Člen | 313
+
0
-

To podle mě nesouvisí přímo se Svelte, ale s jakýmkoli JS, který se vlastně kompiluje (na podobný způsob). Co tam třeba chceš předávat nebo co tvoříš? Možná by stačilo předat jenom něco v configu při spouštění toho JS?

Přímo praktický zkušenosti nemám, Svelte zkouším vedle a zatím jsem se nedostal k žádnýmu takovýmu propojování, taky mě to asi čeká :D (ale Svelte se mi hodně líbí)

EdaIsHot
Člen | 4
+
0
-

Osobne sa mi taktiež zapáčil najviac Svelte zo všetkých tých UI frameworkov. Predávať by som tam chcel napríklad nejaké dáta z databázy a podobne… Príklad: nejaký jednoduchý JSON, ktorý si dokážem predať do Svelte z backendu a pracovať s ním ďalej v UI.

CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

Tak muzes pouzit klasicky data atributy.

chemix
Nette Core | 1294
+
+1
-

nebo pres API, ktere si k tomu napises pro komunikaci s jakykmoli JS frameworkem (nebo i mobilni app)

Asi dej realny priklad toho co by jsi chtel udelat, at ti muzem realne napsat jak by to kazdy z nas resil …

joe
Člen | 313
+
+2
-

Po delší době jsem se dostal ke spojení Svelte a Nette. Narazil jsem na možnost spojení frameworku s backendem přes Inertia bez nutnosti psaní API. Díky tomu jsem dokázal přepsat starou administraci během krátké chvíle do pro mě skvělýho frontend frameworku Svelte s tím, že backend zůstal hezky na Nette.

Pro inspiraci a spojení Svelte s Inertia jsem udělal jednoduchý presenter – https://packagist.org/…ette-inertia

Díky tomu jdou dělat „moderní“ aplikace na Svelte s Nette rychlostí blesku :) a není třeba se dělat s žádným nudným API, kde bych musel řešit to, co mi už jednou řeší Nette. Najde se tu někdo, komu se taková kombinace taky líbí?

Felix
Nette Core | 1183
+
+2
-

joe napsal(a):
Najde se tu někdo, komu se taková kombinace taky líbí?

Vyresil jsem to na jednom projektu uplne stejne a libi se mi to tez. :-) Dobra prace. Chtel jsem to publikovat pod contributte, ale zatim nebyla odezva. Tedka kdyz vim, ze by to pouzivalo vice lidi, tak me to hnedka motivuje vic. Mel by jsi zajem na tom spolupracovat?