Kompilace Angular projektu v Nette

kalousekf
Člen | 1
+
0
-

Zdravím, mám otázku potřebuji vytvořit aplikaci, kterou budu mít rozloženou na 2 časti.

  • Angular na frontend
  • Nette na backend

Dělám primárně v .NET Core s kterým mám bohaté zkušenosti, ale napadlo mě to začít dělat v PHP, různé API end-pointy bych si volal z frontendu stejně jako na .NET projektu.

Teď ta má otázka, jestli existuje nějaký způsob jak spustit runtime Angular aplikaci zároveň s Nette, např. v .NET řešení to mám vnořenou složku s Angular projektem a ve Startup.cs si jí zkompiluju runtime a při publishi si ji i buildnu, nastavím si default view, a vše běží OK.

Už jsem měl nějaké zkušenosti s PHP, ale ne s žádným frameworkem, a potřeboval bych poradit jak:

  • zkompilovat Angular projekt
  • nastavit jako default routing Angular (tam už mám vlastní routing)

Děkuji za případnout odpověď, jestli se někdo ozve.😅

Níže posílám odkaz na to jak vypadá rozpoložení.
https://ctrlv.link/InpX

dakur
Člen | 490
+
0
-

Asi tady s Angularem moc nikdo nepracuje. 🤷‍♂️🙂 Ale zní to spíš jako problém na straně Angularu než Nette, ne?

Toanir
Člen | 57
+
0
-

Teď jsem se dostal k projektu kterej kombinoval Laravel + Vue a přerostl v SPA ale routery pro api i pro klientskou aplikaci byly v kolizi. Tj vždy se šlo přes php router a buď se našla jedna z API rout anebo všechno ostatní šlo přes SPA controller. Je to zlo, kterýmu bych doporučil vyhnout se, jak to jen půjde. Napadají mě dva způsoby:

  • celý API v podsložce
  • API na jiným stroji (nebo jiným portu) než klientská aplikace

Pořádek v tom, jestli zrovna boucháš do API nebo do SPA, je imho k nezaplacení.

Samotnej vývoj by pak měl probíhat jako u standardní Angular aplikace, tj u nás při začátku vývoje vždy spouštím npm run watch, kterej skrze package.json spouští sledování a buildění. V package.jsom je typicky taky příkaz build pro CI. O tom ale asi najdeš víc na angulařích nástěnkách a tutoriálech.