Generování formuláře z JSONschématu

mrija
Člen | 3
+
0
-

Zdravím, nějak nemůžu najít tak se ptám. Existuje nějaká možnost jak v nette generovat formulář na základě předpisu např. v Json? Potřebuju vkládat několik formulářů dle předpisů uložených v DB, data z nich pak ukládat zpět do db. Díky za případné rady.

[{"type":"text","required":false,"label":"Textové pole","className":"form-control","name":"text-1607606322535","access":false,"subtype":"text"},{"type":"number","required":false,"label":"Číslo","className":"form-control","name":"number-1607606461033","access":false},{"type":"select","required":false,"label":"Vybrat","className":"form-control","name":"select-1607606515127","access":false,"multiple":false,"values":[{"label":"Option 1","value":"option-1","selected":true},{"label":"Option 2","value":"option-2","selected":false},{"label":"Option 3","value":"option-3","selected":false},{"label":"","value":"","selected":false}]}]

MajklNajt
Člen | 471
+
0
-

S čím si nevieš rady? Aké spôsoby si už skúsil?

mrija
Člen | 3
+
0
-

Měl jsem na mysli něco takovéhoto, že by bylo přímo v rámci nette. https://github.com/…n/micro-form

David Matějka
Moderator | 6445
+
+4
-

Není problém si něco takového napsat:

$form = new Form();
foreach ($fields as $field) {
	if ($field['type'] === 'text') {
		$form->addText($field['name'], $field['label']);
	}
....

}
mrija
Člen | 3
+
0
-

Děkuji, už jsem začal :) Byl jsem jen líný a hledal něco systémově hotového, ale potřebuju jen text, textarea a select, takže to snad dám. S nette začínám.