Nette\Configurator not found po update na Nette/application 2.4.16

ragulin
Člen | 58
+
0
-

Ahoj
Updatnul jsem NEtte na 2.4.16
Aplikace teď nemuže najít třídu Nette\Configurator umístěnou v htdocs\bootstrap.php

Koukal jsem do API tady a nevypadá to, že by třída byla depreceated. Co je tedy potom špatně?
https://api.nette.org/…gurator.html

Děkuji za radu

Šaman
Člen | 2634
+
0
-

Proč nám posíláš odkaz na dokumentaci? Relevantní je jak a proč ji teď aplikace nemůže najít. Jinou třídu najde? Bootstrap většinou nic jiného nepoužívá, takže možná vůbec nevidí Nette. A většinou bývá Bootstrap ještě ve složce /app. Používáš composer?

ragulin
Člen | 58
+
0
-

Šaman napsal(a):

Proč nám posíláš odkaz na dokumentaci? Relevantní je jak a proč ji teď aplikace nemůže najít. Jinou třídu najde? Bootstrap většinou nic jiného nepoužívá, takže možná vůbec nevidí Nette. A většinou bývá Bootstrap ještě ve složce /app. Používáš composer?

Jasně, používám.
Předtím jsem tam měl nette/nette
Teď jsem to přepsal na nette/application

Musel jsem přidat další definice dependencies, např. nette/bootstrap atd. a funguje to. Nevím proč to tak je, proč jsem to musel přidávat. Dokázal by mi to někdo po lopatě vysvětlit, proč to předtím šlo, a teď ne? Rád bych tomu rozuměl, ne jen zkoušel jak ta opička.

Děkuji

David Matějka
Moderator | 6445
+
+1
-

nette/nette je meta balicek, ktery vyzaduje jednotlive nette balicky, vcetne nette/application nebo nette/bootstrap https://github.com/…omposer.json#…

Šaman
Člen | 2634
+
0
-

Jak píše David – pokud jsi měl předtím v composeru jen jedinou závislost nette\nette, tak teď si tam dej všechny ty balíčky které ti zvýraznil. To všechno je Nette, jen rozmodulované na samostatné balíčky. Kdo se v tom vyzná, může některé používat samostatně, nebo některé nahradit jiným řešením, ale standardní postup je requirnout si do projektu všechny. Pak ti budou fungovat všechny věci v dokumentaci.

P.S. Mimochodem, znamená to, že jsi v době psaní dotazu tu třídu vůbec neměl v projektu. To jsem předpokládal, že byla první věc, kterou jsi kontroloval. :)

Editoval Šaman (16. 10. 2020 15:35)

David Grudl
Nette Core | 8111
+
0
-

Nic v composer.json nepřepisuj, prostě jen zavolej composer update.

Když dáš composer show, mělo by ti to napsat, jaká je tam verze nette/application.