Po návratu z platební brány je uživatel odhlášen

karel.nev
Člen | 21
+
0
-

Poměrně často se mi stává, že když se uživatel přesměruje na platební bránu a pak se dostane zpět na web, tak už není přihlášen. Používám klasickou autentizaci od Nette. Není to pravidlem, ale tak 30% uživatelů se odhlásí.. Nemáte náhodou někdo nějaký tip, čím by to mohlo být? Platnost session to určitě není.

Lumeriol
Generous Backer | 58
+
0
-

Mně se toto stávalo, pokud jsem měl v konfiguraci natvrdo nastaveno „cookieSamesite: Lax“ nebo „Strict“.
Pouze s nastavením „None“ a „cookieSecure: auto“ se po návratu z platební brány (zde konkrétně ČSOB) odhlašování vymýtilo. Z hlediska cookies to ale bohužel není ideální.

karel.nev
Člen | 21
+
0
-

děkuji za odpovědi.. moc z toho tedy nejsou rozumný, co je správné řešení.. dělá mi to právě ta brána čsob.. :(

Kakaku
Člen | 27
+
0
-

Ahoj, mám stejný problém.
ČSOB brána tak ve 30 % případů při redirectu zpět odhlásí.. Zkoušel jsem různé konfigurace, ale nejsem o moc moudřejší… Poradíte někdo, prosím?

CZechBoY
Člen | 3608
+
+2
-

Ještě mě napadá, že uživatel by mohl být přihlášený na www a čsob ho pošle na doménu bez www – pokud jsou cookies nastavený na subdoménu a nikoliv jen doménu bez www tak se cookies neaplikují. Ale tohle je fakt jen čtení z křišťálový koule… vy máte logy tak se podívejte v jakých případech se to děje, ne?

Hugo
Člen | 6
+
0
-

Zdravim,
existuje na tenhle problem nejake systemove reseni ? Zkusil jsem hodit do local.neon:

session:
expiration: 365 days
autoStart: true
cookieSamesite: none

99% redirectu na branu CSOB funguje ok ale v 1% pripadu se session vymaze …

dik za rady

h.

David Grudl
Nette Core | 8111
+
0
-

Zkus logovat, u jakých prohlížečů se to děje. Takový problém existoval se Safari 12 a sameSite cookie, ale to asi není tento případ.

Václav Pávek
Backer | 97
+
0
-

Pro ČSOB existuje issue s popisem možností https://github.com/…y/issues/531

Hugo
Člen | 6
+
0
-

Takže reálně jenom možnost 3:

„prip. nespolehat na session cookie a umet kosik rekonstruovat z jineho hashe, ktery je mozne si na branu posilat v merchantData — vrati se zpatky s odpovedi.“

Tak mě napadá existuje nejaka elegantní možnost jak uložit a pak obnovit všechny session data ? To by bylo hezké řešení …