David o Nette v Ostravě

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
romansklenar
Člen | 655
+
0
-

Už je to oficiální, tak to můžu vyhlásit do světa :-)

David nám ostravakum příjde popovídat o Nette na Vysokou školu Báňskou, takže ti kdo máte zájem a máte to docela blízko, tak přijďte ;-)


Vývoj webových aplikací v PHP a Nette Framework

Kdy? ve středu 11.11.2009 v 11:30
Kde? ve východní budově CPIT (podnikatelského inkubátoru) VŠB-TU Ostrava, místnost RV101 (mapa)
Kdo? David Grudl o vývoji webových aplikací v PHP a Nette Frameworku

Budova CPITu

Ve středu 11.11.2009 se ve východní budově CPIT (podnikatelského inkubátoru) VŠB-TU Ostrava uskuteční přednáška o vývoji webových aplikací v PHP a Nette Frameworku. David Grudl, hlavní vývojář frameworku a autor dalších populárních open source knihoven, nám během tří hodinové přednášky:

  • objasní proč je vůbec dobré používat frameworky
  • popíše vlastnosti a základy Nette Frameworku a vysvětlí pojmy jako AJAX, DRY, KISS, MVC
  • ukáže jak s využitím Nette Frameworku vývoj aplikací zjednodušit, urychlit a eliminovat bezpečnostní rizika
  • na živé ukázce předvede, že i v PHP se dá programovat elegantně a čistě

Začínáme v 11:30. K diskusi jsou zváni také všichni, které vývoj webových aplikací zajímá, nehledě na programovací jazyk či používaný framework.


Pokud máte facebook, můžete potvrdit účast na této události.

o5
Člen | 416
+
0
-

A kdy bude neco v Praze? :-)

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

o5 napsal(a):

A kdy bude neco v Praze? :-)

Bylo začátkem června na ČZU + minulý víkend bylo Webexpo :)

A rád bych to zorganizoval u nás na ČVUT FEL, tak snad se zadaří.

_Martin_
Generous Backer | 679
+
0
-

LastHunter napsal(a):

Bylo začátkem června na ČZU…

A v případě zájmu může být zase=)

Jur4
Člen | 51
+
0
-

Tak to je super. Moc se těším. Bude to příjemná změna mít místo lineární algebry přednášku o Nette :). Snad mi do toho časově nic nevleze.

sodae
Nette Evangelist | 250
+
0
-

Pokud správně chápu , vstup je zdarma a nemusím být člen Vysoké školy Báňské tak tam jdu :)

Editoval sodae (28. 10. 2009 18:49)

romansklenar
Člen | 655
+
0
-

Chápeš správně ;)

ondrique
Člen | 16
+
0
-

Díky, fajné to bylo.

Oggy
Člen | 306
+
0
-

Není zas nějaký video záznam?.-)

sodae
Nette Evangelist | 250
+
0
-

Oggy: neviděl jsem že by někdo točil takže asi ne

KONY
Člen | 16
+
0
-
  • diky Davidovi za fajnovou prednasku
  • prekvapilo me, ze jsem Romana Sklenare poznal, aniz bych ho nekdy videl – jenom podle jeho avataru :)
  • nekteri ucastnici jeste neobjevili kouzlo deodorantu, chvilkama to byl masakr

Editoval KONY (11. 11. 2009 22:38)

Jan Endel
Člen | 1016
+
0
-

Dovolil bych si tady nasemu milemu prednasejicimu pichnout takove male TODO: a to v tom smeru, ze slibit nam upload vsech tri dem na foru a pak na to zapomenout se nedela :).

P.S Pokud to tady uz nekde je tak me prosim ukamenujte.

romansklenar
Člen | 655
+
0
-

@Oggy: Záznam bohužel nevyšel.

@pilec: Neboj příklady se objeví, ale ještě předtím je David ještě asi nějak upraví, možná něco přidá a pořádně zkontroluje, protože při takovém live programování se lehce udělá chyba, která se nemusela včera projevit. Na stránkach katedry se asi do nějakého cca týdne, dvou objeví zhodnocení akce a zkusím zařídit, aby u něj byly i ty archívy.

@kony: Jojo, zrovna včera jsme se o tom bavili, ten avatar má něco do sebe :) S tou (anti)klimou to byl ty první 2 hodiny bohužel fail no :( ještěže se to vyřešilo aspoň nějak v průběhu

dotTwelve
Člen | 167
+
0
-

Existuje, popřípadě bude video?

Ježiš, já snad čtu odspoda a nebo vůbec. Už to vidím. Velká škoda, že nebude video.

Editoval dotTwelve (12. 11. 2009 8:43)

Kenn
Člen | 110
+
0
-

Klimatizace byla smrtící no. Hlava mě bolela už po první půlhodině. Naštěstí byla přestávka už po dvou hodinách :)

David Grudl
Nette Core | 8110
+
0
-

pilec napsal(a):

Dovolil bych si tady nasemu milemu prednasejicimu pichnout takove male TODO: a to v tom smeru, ze slibit nam upload vsech tri dem na foru a pak na to zapomenout se nedela :).

Fakt jsem se to po příjezdu snažil učesat a dát na web, ale síly už prostě nebyly. Jdu na to včil!

blacksun
Člen | 177
+
0
-

Krleš!

David Grudl
Nette Core | 8110
+
0
-
Kenn
Člen | 110
+
0
-

Pěkně děkujeme :)