Texy – ukládání a editace

Ages
Člen | 127
+
0
-

Ahoj,
Omlouvám se za trochu nepatřičné téma, ale po dlouhém zkoumání a zvažování, jak na novém projektu řešit editaci a přidávání textu jsem se rozhodl pro Texy.
S nastavením a funkcí není žádný problém jen mi uniká jakým způsobem řešíte ukládání v DB.

Má představa je taková, že vygeneruji <textarea> kde mi uživatel napíše nějaký text s Texy syntaxí, následně jej převedu podle předem nastavené konfigurace do html a uložím do DB.
Jakým způsobem ale řešíte editaci? Pokud článek z DB nacpu zpět do <textarea>, tak tam bude html synax a nikoli texy a metodu na převod zpět jsem neobjevil.

To skutečně kompilujete kód do html při každém výpisu?

F.Vesely
Člen | 368
+
0
-

Tak si uloz oboje, ne?

Ages
Člen | 127
+
0
-

To určitě mohu, a je to to správné řešení?
Neexistuje něco elegantnějšího?

Editoval Ages (14. 8. 2020 15:06)

Felix
Nette Core | 1183
+
0
-

Premyslim, ze jsem pouzil oba pristupy.

  1. Pri ukladani si ulozim raw (texy syntax) a html (to co vypadne z texy). V runtime pak zobrazuji html.
  2. Ulozim si jenom raw (texy syntax) a prevod do html delam az v runtime. Pripadne nastavit cache.
Ages
Člen | 127
+
0
-

@Felix díky, tak já tedy uložím obje verze.
Vzhledem k tomu že jsem si připravil tofárničku, která mi připraví a nastaví Texy, podle toho kde se bude používat, tak bych vždy při vykreslování musel přemýšlet nad tím jakou metoru komilace použít, což mi přijde nepraktické.

Je škoda že Texy nemá možnost dekompilace v sobě :(
Díky všem za konzultaci.

Marek Bartoš
Nette Blogger | 1146
+
0
-

Texy podporuje raw text, html i texy syntaxi, které se všechny převedou do html, ve kterém není žádná informace o tom, jaký zápis jsi původně použil ani jak byl text zformátován. Převedením zpět do texy by se ti tyhle informace všechny ztratily.

Ages
Člen | 127
+
0
-

@Mabar to by se asi dalo pořešit konfigurací, ale chápu!
Díky