Ublaboo/Datagrid – nefunkční big inline edit od v6.2.0

lookass
Člen | 54
+
0
-

Ahoj, v Ublaboo Datagridu mi funguje big inline edit pouze do verze v6.1.1.

Z dokumentace (https://contributte.org/…/assets.html#…) jsem si překopíroval js a css knihovny (nepoužíám NPM).
Pakliže nainstaluju v6.2.0 a výš, tak mi big inline nefunguje – po kliknutí na tlačítko edit pouze zmizí tlačítko s propiskou na editaci (přidá se class hidden), ale nedojde k překreslení řádku a zobrazení formuláře.

Když změním verzi na v6.1.1 a níž, tak to funguje bez problému.
Děkuji předem za cenné rady.

Editoval lookass (18. 6. 2020 13:56)

woo
Člen | 9
+
0
-

Ahoj, mám stejný problém, jen si nejsem jistý, zda je to ovlivněno verzí datagridu. Vše se chová tak, že když kliknu na tlačítko edit, zmizí pouze toto tlačítko a nepřekleslí se daný řádek pro editaci… Kdyby měl někdo radu budu rád…

Pavel Janda
Člen | 977
+
+1
-

Mohli byste, prosím, zkusit prozkoumat kód dema:

Běží to na 6.2.29 a vše funguje OK. Jak najdeme nějakou chybku, hned to releasnu. Díky moc!

woo
Člen | 9
+
+1
-

Pavel Janda napsal(a):

Mohli byste, prosím, zkusit prozkoumat kód dema:

Běží to na 6.2.29 a vše funguje OK. Jak najdeme nějakou chybku, hned to releasnu. Díky moc!

Mám teď poslední verzi datagridu 6.2.29 a jak píšeš je to v pořádku. Děkuji velice. A hlavně tleskám dobře provedené práci…

Šaman
Člen | 2635
+
0
-

V Chrome nefunguje tlačítko zpět při procházení stránek. Ale koukám, že už to dělá i u starého Grida, u kterého to dřív fungovalo, takže nejspíš nějaká Chrome issue (už nejméně rok).

Pokud nastavím stránkování na nedefaultní hodnotu a pak to změním zpět na defaultní, zůstane tato hodnota v adrese. Bylo by možné v takovém případě ji z adresy odebrat, stejně jako při page=1 a při defaultním řazení sloupce?


PS. Omlouvám se, nevšiml jsem si že jsme v tématu konkrétního bugu. Myslel jsem, že vyšla nějaká nová verze. Jakobych nic neřekl…

Editoval Šaman (9. 10. 2020 17:40)

woo
Člen | 9
+
0
-

Zdravím draci.
Tak jsem se k tomu zase dostal na jiném pc a zase se mi stalo to samé, možná jsem ten předchozí případ rozjel opravdu náhodou a nebo je to tím, že klíčový sloupec obsahoval string data… Nedalo mi to a moooc hodin jsem zjišťoval, kde by mohl být problém nebo kde nastaly jaké změny.
Od verze 6.2.0 jsem našel rozdíl v DataGrid.php, kde se (?nově počítá s proměnnou $id jak string, tak int?) redrawItem. Pokud vše vrátím definici $id na int $id přestane se problém vyskytovat a inlineEdit funguje. Jde ovšem o to zda zde nebylo zamýšleno něco jiného a neděláme někde chybu… Rád bych vložil obrázek ale nevím jak. V souboru DataGrid.php v6.2.28 se jedná o řádky 1618,2400,3009. Prosím o vyjádření, děkuji (snad to pomůže k nějakému řešení…jsem začátečník, neprogramátor :))

RichardT
Člen | 43
+
0
-

Problém je stále aktuálny aj vo verzii 6.9.5. Nefungovalo mi to keď je id ktoré dodáva data source (v mojom prípade špecificky ArrayDataSource) bolo typu int, vyriešil som to tak že som to pretypoval na string.

Editoval RichardT (22. 1. 2023 22:15)

Pavel Janda
Člen | 977
+
0
-

@RichardT Pokud víš, kde je chyba, mohl bys, prosím, poslat PR? :) Díky moc!