nette.ajax.js už nepokračuje či ako?

Čamo
Člen | 786
+
+1
-

Pozerám do dokumentácie pre ajax a vidím že nette.ajax.js sa tam už vôbec nespomína. Odporúča sa Nittro alebo Naja. No to Nittro má snáď dlhšiu dokumentáciu ako Nette… Tak by som chcel vedieŤ ako je to s nette.ajax.js. Ešte je to živé či nie?

Ondřej Kubíček
Člen | 494
+
0
-

tak když se podíváš na github, vidíš, že to je 2 roky nevyvíjené, tak si udělej obrázek sám :)

Čamo
Člen | 786
+
0
-

No však to nevadí. Ak to funguje a má to podporu keby sa objavil nejaký Bug tak nevidím problém. Čo by sa tam malo vyvíjat?

Čo ma zaujíma je či Vojta Dobeš alebo niekto iný zabezpečuje podporu.

Lebo napr. to Nitro má v dokumentácii odkaz na Bower. No a to čo je za prístup? Musel som napísať do issue aby som sa dostal k tomu ako sa kompiluje npm package. A fakt sa mi to nechce riešiť…

Editoval Čamo (11. 3. 2020 23:15)

Ondřej Kubíček
Člen | 494
+
0
-

Tak ted jsem ti napsal, že se to 2 roky nevyvíjí, takže těžko můžeš čekat nějakou podporu. Použít to samozřejmě můžeš, ale pokud se objeví bug, nemůžeš čekat, že to někdo opraví.

Šaman
Člen | 2635
+
0
-

Teď na novém projektu zkouším Naju a vypadá to v pohodě. Nette.ajax.js mi plně nefungoval s Ublaboo Datagridem (při stránkování se sice změnila adresa, ale tlačítko zpět pak nepřekreslilo obsah gridu).

CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

nette.ajax.js ma issues s IEckem a nikdo to oficialne neresi. Takze jo, uz neni podporovany.

Pavel Kravčík
Člen | 1181
+
+4
-

Vytvořili jsme si aktualizaci nového jádra (PHP7.3, Nette3, Webpack) a když jsem testoval Naju, Nittro a Nette.ajax – tak jsme zatím zůstali u upraveného Nette.ajax (cca 2 podmínky kvůli JS validaci). Sice není vyvíjen, ale stále je dostačující pro jednodušší ajax, snippety apod. Tj. pokud neplánuješ nic extra velkého, nezavrhoval bych to. Ale je to subjektivní kolik to zabere práce, času a peněz oproti výstupu.

Čamo
Člen | 786
+
+1
-

Potrebujem fakt len podporu pre snippety. Všetko ostatné aj tak budem riešiť ručne. Kto na to vôbec prišiel že Nette potrebuje Nittro. Ako keby neexitovalo milion js frameworkov, ktoré sa človek musí učiť. Systém js balíčkov, pre konkrétnu potrebu mi vyhovuje najviac.

Mysteria
Člen | 797
+
0
-

Čamo napsal(a):

Lebo napr. to Nitro má v dokumentácii odkaz na Bower. No a to čo je za prístup? Musel som napísať do issue aby som sa dostal k tomu ako sa kompiluje npm package. A fakt sa mi to nechce riešiť…

Není potřeba, můžeš si stáhnout normálně ZIP. Pokud chceš jenom překreslování snippetů, tak je použití Nitra taky jednoduché, viz: https://github.com/…/Quick-setup

Michal Hlávka
Člen | 190
+
0
-

Šaman napsal(a):

Teď na novém projektu zkouším Naju a vypadá to v pohodě. Nette.ajax.js mi plně nefungoval s Ublaboo Datagridem (při stránkování se sice změnila adresa, ale tlačítko zpět pak nepřekreslilo obsah gridu).

Ublaboo funguje s Najou? V dokumentaci ublaboo mi to forcnulo tam dat nette.ajax.

Šaman
Člen | 2635
+
0
-

Funguje. Viz. https://github.com/…/datagrid.js#L3
I když v bower.json je jako závislost nette.ajax.js, tak je možné použít i Naju.

Editoval Šaman (13. 3. 2020 18:26)