History.ajax.js – store/restoreRequest parametry

Aishak
Člen | 30
+
0
-

Zdravím,

mám stránku s výsledky (dejme tomu) produktů. Defaultně načítám 5 produktů na stránce. Zákazník si může ajaxem načíst další produkty (vždy po 10). Po kliknutí na produkt se zavolá storeRequest() a na stránce produktu je pak šipka „zpět“ na výpis produktů, která volá restoreRequest(). Problém je ten, že storeRequest() uloží poslední ajax požadavek, v tomto případě něco jako handleLoadMore($offset = 5, $limit = 10);. Problém je ten, že při přechodu zpět se mi načte pouze těch posledních 10 produktů, které se ajaxem donačetly. A já bych potřeboval zobrazit přesně tolik produktů, kolik bylo načteno (třeba 15, 5 default + 10 donačteno ajaxem).

Používám nette.ajax.js a history.ajax.js

Lze dosáhnout požadovaného výsledku? Kde dělám chybu?

Děkuji :)

//EDIT: Tak to vypadá na celkový problém s History.ajax.js. Nic se nestane ani pokud jdu zpět klasicky přes tlačítko v prohlížeči. Nette 2.4

Editoval Aishak (16. 5. 2019 12:52)

chemix
Nette Core | 1294
+
+2
-

Ahoj @Aishak, nevim jak moc mas nette.ajax.js a history.ajax.js zadratovane v aplikaci, ale byt tebou zkusil bych se kouknout po modernejsim a udrzovanem reseni budto v podobe knihovny nittro.js nebo naja.js. Oba jsou nezavisli na jQuery a umi zakladni obsluhu nette snipetu. Oba pracuji interne s history api. Rozdil je v jejich „robustnosti“. Naja je takova lehoucka, resi defakto to co resil puvodni nette.ajax.js od Honzy Dobese. Nittro.js jde trosku dal. Nabizi ruzne prace s animacema, lepsi praci s zivotnim cyklem snipetu, zpetnou kompatibilitu skoro az za roh. (bezi na tom amateri.com kde David dba na stare prohlizece)

Naja : https://naja.js.org
Nittro : https://www.nittro.org

Na YouTube Nette Framework najdes k oboum knihovnam nejake prednasky.

cafesk8
Člen | 103
+
0
-

Ahoj @chemix, koukal jsem na Nette YouTube kanál a k Nittro jsem tam těch přednášek pár našel ale k naja od @jiripudil nic. Můžete mě prosím navest na konkrétní video? Případně jestli někde najdu nějaký examples kromě oficiální dokumentace?

Děkuji

chemix
Nette Core | 1294
+
0
-

@cafesk8 je mozne ze nejsou, ne vsechna videa z posobot jsem strihal, ale je mozne ze podklady najdu a dostrihnu v pristim roce, byla by skoda aby Naja.js nemela svoji video prezentaci. @jiripudil na ni maka stale. Mozna zkus i channel pehapkari na YT? Mozna o ni povidal na brnenskem sraze?

jiri.pudil
Nette Blogger | 1028
+
+2
-

Ahoj @cafesk8, o Naje jsem povídal na brněnských posobotách číslo 91 a 102, z žádné z nich se asi záznamy nedochovaly nebo dosud nejsou zpracované, jak píše @chemix. Ale myslím, že ani v jedné z těch přednášek nezaznělo nic, co by ses nedočetl v dokumentaci.

Asi nejpraktičtější přednáška o Naje, na níž jsem dokonce dělal i live coding, je tedy z Nette konference, ze které jsou záznamy dostupné pro přispěvatele. A jako další inspirace může posloužit contributte/webpack-skeleton od @Felix, kde je rozběhaná Naja i Webpack, případně pak moje sbírka rozšíření – je to už letitý kód, ale měl by být pořád funkční :)

d@rkWolf
Člen | 162
+
0
-

Zdravím @chemix, @jiripudil, trochu necro, ale vzhledem k návrhům zde a tomu, že řeším podobnou otázku na ajaxifikaci, je s některým z těchto řešení funkční Ublaboo(Contribute) Datagrid? Proto když jsem zkoušel cca rok nazpět Nittro, tak se mi to líbilo, ale narazil jsem velmi záhy, protože jsem potřeboval Ublaboo Datagrid(o Grido nemá smysl ani mluvit, to nejede ani s Nette 2.4…) a ten aspoň v té době(v. tuším 5.7 na Nette 2.4) byl propojený s nette.ajax Honzy Dobeše a s Nittro byl v podstatě zcela nefunkční. Bez funkčního datagridu se nepohnu, proto neustále končím u nette.ajax a history.ajax.

Editoval d@rkWolf (12. 3. 2020 15:12)

jiri.pudil
Nette Blogger | 1028
+
0
-

Ahoj, nemám to osobně vyzkoušené, ale contributte/datagrid by se s Najou podle všeho měl kamarádit