Nette označenia v NetBeams

Takeshi
Člen | 596
+
0
-

Ahojte,
..
nainštaloval som si NetBeans IDE 8.2, ale neoznačuje mi farebne text podľa Nette. Viete mi poradiť plugin, alebo niečo podobné?

Ďakujem

Petr Parolek
Člen | 455
+
0
-

Ahoj, používám NetBeans, ale vůbecv ti nerozumím, co chceš mít označené barevně.

nightfish
Člen | 468
+
+1
-

ppar napsal(a):
Ahoj, používám NetBeans, ale vůbecv ti nerozumím, co chceš mít označené barevně.

Možná myslel syntax highlighting v šablonách?

Takeshi
Člen | 596
+
0
-

Tak tak. Ospravedlňujem sa, že sa nevyjadrujem správne. Teda farebne odlíšenú syntax … zátvorky, premenné, atď.

Petr Parolek
Člen | 455
+
0
-

Nikdy jsem neměl problém – NetBeans má ve výchozím stavu nainstalovaný a zapnutý plugin pro Latte.

Mimochodem nejnovější verze Apache NetBeans je 11.2 viz https://netbeans.apache.org/

Editoval ppar (26. 1. 2020 22:49)

Marek Bartoš
Nette Blogger | 1146
+
+1
-

Osobně bych ti doporučil spíš než řešit syntaxi v netbeans, tak změnit IDE. Většina z nás používá phpstorm a repozitář s pluginem pro netbeans pokud vím už ani neexistuje.
S phpstorm v latte ti bude fungovat i napovídání php kódu https://forum.nette.org/…for-phpstorm
Též pro něj existuje plugin, který rozumí komponentám z nette/application https://plugins.jetbrains.com/…work-helpers
Sám jsem před pár lety přešel z netbeans 8 a přes prvotní bolesti bych se po několika dnech používání nevrátil zpátky
Navíc pokud jsi student, tak můžeš získat licenci zdarma

Petr Parolek
Člen | 455
+
+2
-

Mabar napsal(a):

Osobně bych ti doporučil spíš než řešit syntaxi v netbeans, tak změnit IDE. Většina z nás používá phpstorm a repozitář s pluginem pro netbeans pokud vím už ani neexistuje.
S phpstorm v latte ti bude fungovat i napovídání php kódu https://forum.nette.org/…for-phpstorm
Též pro něj existuje plugin, který rozumí komponentám z nette/application https://plugins.jetbrains.com/…work-helpers
Sám jsem před pár lety přešel z netbeans 8 a přes prvotní bolesti bych se po několika dnech používání nevrátil zpátky
Navíc pokud jsi student, tak můžeš získat licenci zdarma

NetBeans umí stejné vci a hlavně je zadarmo a opensource! @Mabar i tady se ššíří fake news? Repúozítář stále existuje na http://plugins.netbeans.org/PluginPortal/ . OT lidi by si měli ověřovat infrmnace než je vypuštět do eteru. Mrzí mě, že se neustále ššíří reklamsa na placený uzavřený sw a o OSS IDE se mlčí.

Petr Parolek
Člen | 455
+
0
-

otázka do placu – nebyo by fajn, kdyby někdo i aktulizoval pluginy pro NetBeans?

Pavel Kravčík
Člen | 1180
+
+5
-

@Mabar: Netbeans funguje v pohodě s Nette a nová verze je velmi rychlá a frčí to perfektně. Část týmu používá Netbeans a část PHPStorm. Funguje v pohodě. :)

@ppar: Je to součástí Netbeans -
https://github.com/…s/php/nette2

Marek Bartoš
Nette Blogger | 1146
+
-4
-

Repúozítář stále existuje na http://plugins.netbeans.org/PluginPortal/

http://plugins.netbeans.org/…te-framework Žádné fake news, jen stránka pluginu odkazuje na repozitář, který neexistuje. Nenapadlo mě hledat pod apache a není má chyba, že plugin nemá aktualizovanou url.

Mrzí mě, že se neustále ššíří reklamsa na placený uzavřený sw a o OSS IDE se mlčí.

Prosím, neříkej jednomu z nejaktivnějších tvůrců open source, že dělá reklamu placenému software, když existuje OSS varianta. Já vždycky doporučuju to, co je z mých zkušeností lepší a to není žádná reklama. Věci jako přejmenování a proklik mezi php, latte a neonem netbeans prostě nenabízí. Features nepřichází ani zdaleka tak rychle, ani rok po vydání php 7.1 nebyla k dispozici stable verze s podporou. Doctrine orm ani doctrine anotace nemají srovnatelnou podporu. Těch věcí je strašně moc. IDE je každodenní pomocník a s tím jak se mi zvýšila produktivita se ta drobná investice vrátila prakticky za den.

otázka do placu – nebyo by fajn, kdyby někdo i aktulizoval pluginy pro NetBeans?

Jasně, že bylo. Uděláš to? Zaplatíš to? Nebo se zase zeptáš, zda by to náhodou někdo z Contributte nemohl pro tebe udělat zadarmo? Protože my co tvoříme opensource vlastně žijeme jen z vesmírné energie a všechno co tvoříme je zásadně pro lidi, co mají jen kecy a jejich jediné příspěvky do open source byly ping komentáře a nefunkční PRs, která by rozjebala kód všem kromě nich.

Netbeans funguje v pohodě s Nette a nová verze je velmi rychlá a frčí to perfektně.

$presenter[‚component-subcomponent‘]->method() – třeba toto též zvládne napovídat? Když jsem odcházel, tak byla podpora v phpstormu na docela jiné úrovni oproti netbeans.

Editoval Mabar (27. 1. 2020 11:43)

Kamil Valenta
Člen | 752
+
+3
-

Taky používám NetBeans, pár věcí jsem si v nich doprogramoval sám, ve Stormech nevím, zda by to šlo. Stormy mi nesedly. Je fajn mít na výběr. Také mne zarazila věta, že „většina tady používá“. Proběhla nějaká statistika? Anketa?
Každý ať si přece vybere, co mu sedí víc. Rada by měla vést k vyřešení problému, ne k odklonění jinam.
Nebo když se tady někdo zeptá, že mu něco nejde s Nette/DI, tak ho odkážeme na Zend Framework, protože ten to řeší jinak?

neznamy_uzivatel
Člen | 115
+
0
-

@Mabar

Já zase nedávno přešel z phpStormu na netbeans a sedí mi to mnohem víc.

Editoval neznamy_uzivatel (27. 1. 2020 12:06)

neznamy_uzivatel
Člen | 115
+
-3
-

Mabar napsal(a):
Protože my co tvoříme opensource vlastně žijeme jen z vesmírné energie a všechno co tvoříme je zásadně pro lidi, co mají jen kecy a jejich jediné příspěvky do open source byly ping komentáře a nefunkční PRs, která by rozjebala kód všem kromě nich.

ty jsi ale takový blb, až tě to musí fyzicky bolet…

Marek Bartoš
Nette Blogger | 1146
+
-1
-

ty jsi ale takový blb, až tě to musí fyzicky bolet…

Víš, když ti člověk za den pošle desítku nefunkčních PR a x krát tě notifikuje, proč to dávno není mergnuté a každou chvíli se ptá, zda nechceš začít spravovat balík, který autor neaktualizuje a on ho zrovna potřebuje pro sebe, tak na toho člověka je prostě těžké být milý. K tomu ještě nařčení z fake news, jako bych snad zámerně lhal, jako bonus.

Ale díky za názor. Přeju ti, ať si pozici toho, kdo každodenně radí a programuje open source a sklidí za to převážně jen hejt, taky vyzkoušíš.

Editoval Mabar (27. 1. 2020 13:06)

Petr Parolek
Člen | 455
+
0
-

neznamy_uzivatel napsal(a):

Mabar napsal(a):
Protože my co tvoříme opensource vlastně žijeme jen z vesmírné energie a všechno co tvoříme je zásadně pro lidi, co mají jen kecy a jejich jediné příspěvky do open source byly ping komentáře a nefunkční PRs, která by rozjebala kód všem kromě nich.

ty jsi ale takový blb, až tě to musí fyzicky bolet…

To víš, dnes lidi neznají asertivitu ale jen agresi :(

Editoval ppar (27. 1. 2020 13:06)

Marek Bartoš
Nette Blogger | 1146
+
0
-

Petře, dával jsem ke všemu obsáhlá odůvodnění a dával jsem je v klidu. Když i tak znova zkoušíš totéž, tak už nemůžeš čekat, že budu vstřičný.

David Grudl
Nette Core | 8082
+
+5
-

Open source člověka naučí nenávidět lidi a být zbytečně agresivní :-)

Příští Hitler bude nějaký programátor.

chemix
Nette Core | 1294
+
+6
-

uz se poprali? uz se poprali?

Je asi jedno co pouzivas, znam lidi co jedou Pspad, Scite, Notepad++, Jedit, Sublime, VS Code, Atom, Vim, NetBeans, Eclipse, Komodo, PhpStorm (a asi i dalsi) Sam jsem si tyhle vsechny vyzkousel. A je skoda, ze se rozjede flame pod otazkou, ze uzivateli nefunguje syntax highlighting.

na obranu @Mabar „Osobně bych ti doporučil spíš než řešit syntaxi v netbeans, tak změnit IDE.“, „Sám jsem před pár lety přešel z netbeans 8“ ok nikdo se ho na to neptal ale poslal k tomu pribeh.

Tak kdyz ti nekdo nabizi pribeh, kterym si prosel, tak ho asi ihned nemusime nazyvat siritelem fake news … co @ppar ? jsme lidi … ne zvirata … Pekne podekuji za nazor, ze se myli v odkazen a mrtve pluginy, ale ze web je bohuzel zastaraly a jako novacek musis tyhle veci dohledavat ? nebo nemusis a vubec to neresis a vse funguje. A je fajn ze tu mame alternativy. Ja treba ted zkousim novej Firefox a jsem z neho nadseny … ale patri to do tohohle vlakna?

Ja si ted chtel zkusit nainstalovat netbeans v 11.2 jak to vypada po letech … ale tech klaciku pod nohy … budu verit ze php/latte syntax funguje spravne jak pise @ppar a dalsi a bylo by fajn kdyby @Takeshi zkusil instalaci posledni verze a zda mu funguje SH pro php/latte/neon, nebo kde muze mit problem aby tohle vlakno treba nekomu v budoucnu pomohlo ;-)

A Otazka do placu zda se nekdo dobrovolne ujme udrzby pluginu imho do tohohle vlakna nepatri a pokud je treba tak by si klidne zaslouzila vlastni vlakno, a bylo by fajn se vyvarovat – tohle uz vim/eclipse/storm umi … prejdete … kdyby chteli prejit tak presli, nebo aspon vyzkouseli.

Petr Parolek
Člen | 455
+
-2
-

@chemix rád bych se toho ujmul, ale neumím Javu. Lépe řečeno, kdysi jsem v ní zkoušel spáchat něco pro Android, ale žádná sláva.

chemix
Nette Core | 1294
+
0
-

@ppar jak jsem psal, tohle sem nepatri.

Ale muzu te poprosit o screenshot latte sablony a php presenteru sandboxoveho projektu z poslednich netbeans at je videt ze to normalne funguje, dekuju

Petr Parolek
Člen | 455
+
+2
-

@chemix
https://ctrlv.cz/GfSz
https://ctrlv.cz/eVAD

Editoval ppar (27. 1. 2020 18:13)

chemix
Nette Core | 1294
+
+1
-

@Takeshi tak dukaz ze to ma fungovat existuje :-) jak s tim zapasis?

Takeshi
Člen | 596
+
0
-

chemix napsal(a):

@Takeshi tak dukaz ze to ma fungovat existuje :-) jak s tim zapasis?

Stále skúšam …
Nie som tak často teraz na PC, preto som nekomentoval, ale … Stiahol som si nejaký plugin „PHP Framework API“ zo stránky www …
napísalo mi, ze je potrebné doinstalovat nieco

`Some plugins require plugin PHP Annotation API to be installed.
The plugin PHP Annotation API is requested in implementation version 201302132200. The following plugin is affected:       PHP Nette Framework
Some plugins require plugin PHP Editor API to be installed.
The plugin PHP Editor API is requested in implementation version 201302132200. The following plugin is affected:       PHP Nette Framework
Some plugins require plugin PHP Framework API to be installed.
The plugin PHP Framework API is requested in implementation version 201302132200. The following plugin is affected:       PHP Nette Framework
Some plugins require plugin org.netbeans.modules.php.help to be installed.
The plugin org.netbeans.modules.php.help is requested in version 1.5.1. The following plugin is affected:       PHP Nette Framework Some plugins not installed to avoid potential installation problems.`

… stale skumam … po dlhom case som sa k tymto veciam vratil, tak …

pravdu povediac … skusam …

Petr Parolek
Člen | 455
+
+1
-

pokud si dobře vzpomínám, tak do nejnovějšího Netbeans jsem nic nemusel doinstalovávat, v základu měl podporu pro PHP a Nette

Takeshi
Člen | 596
+
0
-

ppar napsal(a):

pokud si dobře vzpomínám, tak do nejnovějšího Netbeans jsem nic nemusel doinstalovávat, v základu měl podporu pro PHP a Nette

Poprosím typ NetBeans-u … aká verzia?

Petr Parolek
Člen | 455
+
+1
-

verze 11.2

Takeshi
Člen | 596
+
0
-

Ďakujem všetkým za pomoc!
Skúšal som skúšal, hľadal vhodné pluginy … a … priamo v NetBeans 8.2, ktorý som si nainštaloval, som mal v ponuke plugin „Latte Templates“. Nainštaloval som si a problém vyriešený.

Pre info … najprv som si stiahol vyššiu verziu NetBeans, ale mal som problémy ju nainštalovať … PC čerstvo po Factory Reset … tak mi tu kadečo chýbalo.

Každopádne, ďakujem všetkým..

Petr Parolek
Člen | 455
+
+2
-

staré Netbeans nepodporuje php 7.x, Nejnovější podporuje až php 7.4

Takeshi
Člen | 596
+
0
-

ppar napsal(a):

staré Netbeans nepodporuje php 7.x, Nejnovější podporuje až php 7.4

No … ja som si nainstaloval xampp a tam je PHP Version 7.2.26, takze tu bude problem pravdepodobne … toto som ale nevedel :-)

Petr Parolek
Člen | 455
+
0
-

nemá to souvislost s php serverem. Jen jsem podotknul, že nezná nové syntaxe a funkce, které jsou od 7.0.

chemix
Nette Core | 1294
+
0
-

@Takeshi spis bych se vyporadal s tou instalaci 11.2. na me to hlasilo ze nemam Java SDK … to nemam a instalovat ho nechci, takze tim pro me test NB prozatim skoncil …

Petr Parolek
Člen | 455
+
0
-

@chemix co máš proti Java JDK? Myslím, že když nechceš programovat v Javě, tak ti stačí Java JRE.

chemix
Nette Core | 1294
+
0
-

Nic, jen nemam JRE ani JDK

neznamy_uzivatel
Člen | 115
+
0
-

jn, ta samostatná instalace javy je opruz. phpStorm to má aspoň rovnou přibalené v instalačce a nemusí se nic konfigurovat. .
Ten pravěký způsob editace systémových proměnných a přidávání JAVA_HOME bůh ví kam všude je šílenost..

Pro zajímavost, ze začátku to bylo trochu pomalé (pomalejší, než phpStorm), hodně pomohla úprava zástupce na
C:\Windows\System32\cmd.exe /c start "" /High E:\netbeans\bin\netbeans64.exe -J-Dorg.netbeans.modules.php.dbgp.level=400 -J-Xmx1024m -J-Xms512m -J-Xverify:none
(spouštění s vysokou prioritou, více paměti pro javu a vypnutí ověřování, kterému nerozumím, ale startuje to o moc rychleji :) )

Editoval neznamy_uzivatel (29. 1. 2020 11:44)

neznamy_uzivatel
Člen | 115
+
0
-

Kdo používá netbeans… jak vám jede našeptávání metod/proměnných ve větších projektech?
Ze začátku to jelo skoro stejně rychle, jako phpstorm, jak přibývá kódu v historii změn, tak se to extrémě zpomaluje.
Např. mám v modelu injectované \Database\Context (a pouze ten Context) a když dám $this->da, tak než to najde $database, trvá to i několik vteřin, klidně i 5, občas 7. Zatím jsem přešel zpět na phpStorm, ale zajímalo by mě, jestli s tím máte taky problém. Stalo se mi to s verzí 11.2, zkoušel jsem různá nastavení, různé verze javy, projekt je na ssd… s 8.2 jsem takový problém neměl, ale právě mezi 8.2 a 11.2 prošly netbeans velkýmí změnani právě okolo php (které po vydání apache netbeans ani nebylo podporováno). phpStorm napovídá klasicky ultrarychle, dá se psát hodně rychle poslepu..

Kamil Valenta
Člen | 752
+
0
-

Mám 11.1 (Linux, 64b) a napovídá to rychle. Popisované chování jsem naposledy pozoroval u verze 8 (Windows).

Pavel Kravčík
Člen | 1180
+
0
-

@neznamy_uzivatel: Jede to perfektně. Jediné, co trvá cca 10s je první načtení projektu, pokud už tam máme celé node_modules. To dáváme do výjimek. Běží mi to dobře i na starším notebook doma bez SSD. Některé projekty máme 1k issues a X-násobek commitů a změn.

n.u.r.v.
Člen | 485
+
0
-

Netbeans používám od začátku a nikdy jsem s ním neměl problém. Podporu latte má v sobě default. Ani jsem nemusel nastavovat cestu k jdk (asi je to tím, že vše instaluju do výchozích složek).

Jedině co mi někdy dělá, je, že mi blbne proklik na metody – při kliku (ctrl+klik) mi začne blikat kurzor. Pomůže kliknout jinam a pak znova na metodu…