Jak komunikovat se serverem přes REST API

jikki
Člen | 73
+
0
-

Ahoj,

dostal jsem REST API k jednomu server a potřeboval bych mou aplikaci naučit kominukovat s tím serverem pomoci toho API.
API obsahuje asi 30 funkcí, první z funkcí dává nějaký client tokenId, který ostatní funkce používají. Každá funkce má svou adresu a několik vstupních i výstupních parametrů. Parametry jsou buď txHeader nebo txBody. Každý parametry má název, datový typ, maximální delku, required a popis.

Dosud jsem s REST API nepracoval a hledám způsob jak to nejlépe implementovat.
Představuji si, že vytvořím nějaký požadavek, kde nastavím url, post, parametry a jejích vlastnosti, hodnoty, atd. Pak dám požadavek vykonat a čekám na odpověď. Možná to vidím moc jednoduše.

Zajímalo by mě, jestli umí něco takového čisté Nette nebo musím instalovat nějaký balíček? Na foru jsem viděl několik vláken o REST API, kde se zmiňovalo Apitte nebo ApiDocu a ApiRouter. Jelikož vlastně nevím co přesně hledat, tak si nejsem jistý, jestli je to právě to, co potřebuji. Připadalo mi, že to je spíše o vytváření serverové části toho api než klientské. Já potřebuji klientskou část. Serverová část je dáná a já ji nezměním.

Děkuji za rady.

Jan Endel
Člen | 1016
+
+2
-

Ahoj, je to přesně tak jak říkáš. Vytvoříš požadavek, nastavíš mu URL, post, Parametry a pošleš.

Slouží k tomu knihovny co se jmenují HTTP client. Je jich v internetovém světě nepřeberné množství. Mé oblíbené jsou třebas:

Ale třeba se ti zalíbila nějaká úplně jiná.

her-ur
Člen | 20
+
+1
-

A ještě než se do toho pustíš, tak doporučuji tuto přednášku: https://www.youtube.com/watch?…