Struktura složek pro aplikaci s podporou více šablon

Sofiosko
Člen | 7
+
0
-

Ahoj všichni,

mám aplikaci jenž umožňuje přepínat šablony pro frontend a dostal jsem se do fáze kdy bych chtěl tyto theme specific věci vložit do jednoho adresáře a pak do oddělěného repositáře.

Aktuální struktura aplikace je následovná.

  • app
  • – FrontendModule
  • – – themes
  • – – – sablona
  • – – – – Presenters
  • – – – – – templates
  • – BackendModule
  • vendor
  • www
  • – themes
  • – – sablona
  • – – – assets

no a problém, který nastáva při oddělení do repositáře je fakt, že nemám theme specific věci v jedné složce abych mohl třeba v phpstormu si jen nastavic další vcs root a smělě upravovat odděleně jádro od věci pro klienta.

Jakým směrem se mám vydat? Prvně mě napadlo vložit si na úroven app, www, vendora novu složku client a do ní vložit obdobnou app,www strukturu a pak zvolit jedno z těchto řešení

  1. Změnit webroot aplikace z ftp_cesta/www na ftp_cesta/ a htaccessem vynutit aby se vše přesměrovávalo do www/* no a assety šablony by pak htaccess redirectnul do client složky nějakým rewrite rule np.: RewriteRule ^www/themes/(.*)$ client/www/$1 [NC,L]
  2. Řešení by bylo zachovat webroot stránky jako ftp_cesta/www a vytvořit vždy pro každou produkci symlink jenž by zpřístupnil na adrese www/themes/*** věci z client/www/

Co myslíte? Nebo miuniká nějaké jednodušší řešení?

Editoval Sofiosko (7. 12. 2019 18:21)