PDO Exception – You cannot serialize or unserialize PDO instances

Mára98
Člen | 47
+
0
-

Dobrý den,

pro klienta programujeme web a setkali jsme se s velmi zvláštní chybou. Na konci stránky (a někdy i uprostřed) se nám objevilo chybové hlášení:

Fatal error: Uncaught PDOException: You cannot serialize or unserialize PDO instances in [no active file]:0 Stack trace: #0 [internal function]: PDO->__sleep() #1 (main) thrown in [no active file] on line 0

Hláška je prostě vypsaná pod obsahem stránky (což je zvláštní) a Tracy dělá jakože nic. Nutno podotknout, že tuto chybu dostávají jen někteří uživatelé. Na notebooku jednoho klienta se hláška zobrazuje ve všech prohlížečích a to i po smazání cache nebo v anonymním režimu. Na telefonu se mu hláška zobrazuje pouze v Chromu a ve vestavěném mobilním prohlížeči nikoliv. Hláška ovlivňuje i funkčnost JavaScriptu.

Zkoušeli jsme přeinstalaci prohlížeče nebo smazání složky temp na serveru, ale bez úspěchu. Nám vývojářům stránka běží v pořádku a chybu se nám nepodařilo napodobit.

Odkaz na obrázek s chybou zde

Nesetkal se někdo s podobným problémem? Předem moc děkuji za jakékoliv rady.

Sofiosko
Člen | 7
+
0
-

Něco podobného mě jednou vypeklo, když jsem chtěl do sessionu vložit objekt, jenž měl closure jako property. Takže i přes to, že jsem nikde přímo neserializoval daný objekt, občas na mně vyskočilo, že se snažím serializovat closure což nejde.

Zkusil bych tedy zkontrolovat práci ze sessionem. Na straně klienta to nebude, bude to určitě na straně serveru.

Martk
Člen | 655
+
0
-

Nesnažíš se serializovat model / entitu / activeRow, který má jako property PDO?

Může to mít souvislost https://forum.nette.org/…do-instances#…