Jak na jednoduchý modal dialog pro potrvzení odeslání formuláře

Gogokt
Člen | 15
+
0
-

Zdravim,

tápu podle mne nad jednoduchou věcí ale nedaří se mi to ani vygooglit. Věřím, že je to jednodušší než co jsem všude našel. A to mi ještě vetšina neběží.

Chci potrvzení od usera, že se má zpracovat formulář. Dřív v čistém php jsem to řešil zavoláním onClick a následně zpracoval Modalem. Tam jsem popřípadě udělal rozcestník např. Uložit,Tisknout,Zrušit. A pak odeslal Ajaxem do DB atd. Ale to je strašně pořád stejného kódu a proto jsem se rozhodl pro framework. Ale pořád narážím na takovéto banality, které nejsem schopen ani vygooglit.

Děkuji za pomoc…

Kamil Valenta
Člen | 762
+
+1
-
  • formulář vykresli ručně, tedy místo makra control použij makro form
  • input submit si vykresli do modalu
  • ve formuláři vykresli tlačítko, které otevře modal

Editoval kamil_v (13. 11. 2019 7:19)

KristianSubweb
Člen | 144
+
0
-

Ahoj no najprv si v Nette sprav ten formulár cez tovarničku. Následne si ho vykresli pomocou componenty v presentéri. Musiš použiť n macro v latte. Ďalej budeš potrebovať nette.ajax.js. Ak chceš aby sa ti ten form odoslal ajaxovo stačí ti len do submit tlačidla pridať class=„ajax“ a budeš okey.

https://doc.nette.org/cs/forms

Ďalej asi budeš chcieť vidieť ako sa ti odoslané dáta niekde appendli na stránku to už budeš musieč prekresliť pomocou snippetu.

https://doc.nette.org/…ication/ajax

Poprípade sem daj ten kód nech sa natom možem pozrieť.

Editoval KristianSubweb (13. 11. 2019 9:42)

Gogokt
Člen | 15
+
0
-

Díky za tipy, otestuji…

Po celodenním googlení jsem zjistil, že Nette není moc přátelské k JS frontendu.

Jaký je Váš názor na Nittro?

KristianSubweb
Člen | 144
+
0
-

@Gogokt Počka počkaj nejak si zmenil tému nie. Tak máš nejaký probém s niečim a nakoniec prideš s tým že nette sa moc nepriatelí s JS. Moj objektívny názor je že je to hlúposť, naša appka je s 35% časti písana v JS. Je jedno už v akom ale proste je. Ajaxové formulá zvláda extremne super prekreslovanie snipetov cez ajax je spravené tiež super.

Chce to len čas sa tomu povenovať a jedno dnové googlenie ti otom nepovie vobec nič.

A ešte ktomu JS napríklad pracujem na jednom projekte kde celí jeden modul beží na TypeScripte a komunikuje s Nette uple bez problémov záleží teda len na úrovny tvojeho programovania. To je celé.
:)

chemix
Nette Core | 1296
+
+1
-

@Gogokt nittro je fajn a ma rozsireni pro modal formy. Jen neni zas tak snadne si s nim zacit hrat na slozitejsi veci. Ale pokud tomu das chvilku, tak to dela super veci

Vetu “neni pratelske k js” nejak nechapu? Co bys ocekaval?