‚did you mean‘ funguje pouze na remote serveru

Polki
Člen | 553
+
0
-

Ahoj,
řekl jsem si, že konečně vyzkouším Opravu chyb jedním kliknutím a narazil jsem na problém.

Na localhostu tracy zobrazuje pouze:

"Notice

Undefined variable: progarm"

Na remote serveru pak sice ukazuje:
"Notice

Undefined variable $progarm, did you mean $program? fix it►"

Ale po kliku na fix it vyskočí chyba
„Windows Script Host“
Zdroj: Miscrosoft JScript – chyba při běhu programu
Chyba: Cesta nebyla nalezena

:/ Co s tím?

Neboli proč mi to na localhost neukazuje?

Editoval Polki (1. 8. 2019 15:55)

Martk
Člen | 655
+
0
-

Třeba jiná verze tracy na produkčním?

Polki
Člen | 553
+
0
-

Martk napsal(a):

Třeba jiná verze tracy na produkčním?

Nene. Je to ctrl+C a ctrl+V

Jediné, co se liší je, že localhost běží na Win10 a mám nainstalovaný WampServer 3.1.4 64bit
a na serveru běží Debian verzi Apache neznám zatím dodají mi.

Jen mě napadlo. Na serveru běží PHP7.0
Na locale mám nastaven PHP5.6
Namůže to být tím?

Mysteria
Člen | 797
+
+1
-

Může, protože nejnovější Tracy potřebuje PHP 7.1 a vyšší, takže se ti pravděpodobně stahuje starší verze, která to neumí.
Btw oboje verze jsou zastaralé, měl bys aktualizovat alespoň na PHP 7.2, ideálně 7.3.

Polki
Člen | 553
+
0
-

Mysteria napsal(a):
měl bys aktualizovat alespoň na PHP 7.2, ideálně 7.3.

S tím já bohužel na serveru nic nenadělám. Poskytovatel serveru, který posytuje pro firmu, pro kterou dělám zakázku, hosting tvrdí, že nemůže nasadit vyšší PHP, než 7.0, jelikož ve vyšších verzích (konkrétně 7.3, co chci já) jsou nedostatky a tím pádem prý občas spadne server z neznámých důvodů a ani se nezaloguje chyba, takže se prý na základě této chyby může stát, že jim server půl dne nepojede a oni to ani nezjistí, pokud jim někdo nedá feedback a tím pádem prý nechcou 7.3 nasazovat, aby se toto nestávalo.

Každopádně díky. Toto pomohlo.

CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

Vsak nemusis mit hned latest, 7.2 bohate staci.

Polki
Člen | 553
+
-1
-

CZechBoY napsal(a):

Vsak nemusis mit hned latest, 7.2 bohate staci.

:) To sice jo, ale majitel serveru řekl, že teď jsou na 7.0 a že nebudou přecházet na 7.2, jelikož by zas pak přecházeli na 7.3 hned a 7.2 by nikdo nechtěl, takže podporují jen 7.0 nebo 7.3(nestabilní)

EDIT 1
Hej WTF? :D Dva palce dolů na posledním příspěvku za co? Že jsem napsal to, co nám napsal správce hostingu? Jo za to si zasloužím i 50 palců dolů. Je mi smutno z toho, co se z této komunity stalo. Když jsem s Nette před 7 lety začínal, tak byla komunita super, všichni drželi při sobě a pomáhali si.

Dneska už je tady takových jen pár a o zbytku škoda mluvit. Nedivím se, že 8 z 10 firem, které jsou na Nette postavené hledají nové technologie do čeho přepsat aplikaci.

Upřímě jsem byl ze začátku z frameworku nadšený. Vše šlo jednodušeji, když jsi něco nechápal lidi ti pomohli a byli vstřícní. Sám jsem o Nette všude mluvil, kde jsem chodil.

Dneska? Pff. Člověk aby se bál na fórum něco napsat. Na něco se zeptá a buď mu nikdo neodpoví, nebo dostane ranec dislike, popřípadě ho lidi v komentech setřou že tomu nerozumí. No jasně že nerozumí. Kdyby tomu rozuměl, tak se na to neptá. To snad dá rozum ne?

Fakt to upadá.

Editoval Polki (2. 8. 2019 13:53)

Mysteria
Člen | 797
+
+1
-

To bude tím, že tyhle důvody „hostingu“ jsou prostě v roce 2019 úplně mimo a má to hned několik řešení.

  1. Jiný hosting, jsou jich miliony, PHP 7.3 podporuje valná většina
  2. Vlastní VPS, tam si dám co chci, případně pokud si platím správu, tak za moje peníze mi tam dají co chci
  3. Docker, v případě náhodného pádu PHPka se kontejner během pár vteřin znovu nastartuje a jedeme dál

Možná dělám na dobrých zakázkách, ale už minimálně rok jsem nedělal na projektu, který by nebyl v Dockeru na AWS / Azure, čímž se právě eliminují tyhle problémy, že někdo z nějakého důvodu nechce dodat prostředí, které je potřeba.

Polki
Člen | 553
+
0
-

@Mysteria
To chápu, ale člověk by se měl rozumě vyjadřovat stejně jako ty. Ne jen dávat nějaké palce. To je na naštvání leda.

Docker prý používají. Ale prý nejde o pád jako pád, ale prostě přestane něco fungovat a odstaví to server, takže docker prý nepomůže. Či já tomu nerozumím já jsem hloupý vývojář. :D

No a v neposlední řadě s tím nic neudělám proto, že volba serveru není v mojí kompetenci. Já pouze dostanu zakázku a požadavky, na čem to má být spustitelné a testovací server. O tom u jakého poskytovatele to bude či nebude bohužel rozhoduje firma, pro kterou zakázky vypracovávám. Já jsem na změnu moc malý pán i kdybych tomu rozuměl dopodrobna.

Což mě přivádí k tomu, že asi na dobrých zakázkách nedělám. :) Ale kdo by si za slušný plat stěžoval :)

CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

Nebylo by lepsi rict na cem jedes ty a podle toho zaridit hosting? Klidne muzes nejaky doporucit… Nevim jak to u tebe /firme funguje, ale vzdycky muzes dat nejaky hinty nebo rict ze potrebujes neco zmenit.
Jak psal Mysteria – hostingu jsou miliony…