Ako deployujete Nette projekt? Ako manažujete zmeny DB? V čom manažujete preklady?

steelbull
Člen | 240
+
0
-

Mám vytvorený Nette projekt, nie je to nič veľké, len formuláre a operácie s SQL, ale logika dosť zložitá. Vznikla situácia, že potrebujem prevádzkovať akoby 5 kópií aplikácie na rôznych serveroch na rôznych miestach s tým, že na niektorých novú verziu dostanú skôr. Momentálne len manuálne kopírujem projekt a chcem nejaké seriózne deployment riešenie (buď free alebo nie drahé).

Taktiež vôbec neviem, ako by som mal udržiavať zmeny v DB.

A taktiež preklady. Mám veľmi dobré skúsenosti s Transifex, ale keď som ho chcel objednať a videl som, koľko stojí… tak to si nemôžem dovoliť. Nemáte skúsenosť s niečim podobným a lacnejším?

Thx.

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
+5
-

Deployment řeší třeba Buddy nebo Deployer
Změny v databázi řeší třeba Nextras Migrations nebo Nettrine Migrations

steelbull
Člen | 240
+
0
-

Jan Tvrdík napsal(a):

Deployment řeší třeba Buddy nebo Deployer
Změny v databázi řeší třeba Nextras Migrations nebo Nettrine Migrations

PHP
…ale ešte som nepovedal, že potrebujem deployovať intranetovú aplikáciu. Zdrojáky mám v bitbuckete. Nedá sa to deployovať nejako priamo odtiaľ. Teoreticky by mi nevadilo, keby som vždy urobil na každom projekte, ktorý mi beží online git clone. Alebo by som musel mať nejaké riešenie na deployovanie priamo u seba. Buddy vyzerá fajn, ale vlastná inštancia bežiaca na vlastnom železe stojí 170dolárov/mes. Ja to potrebujem len kvôli jednému projektu, takže to sa mi veľmi neoplatí.

SQL
…nie je nejaké riešenie napr. vo forme watchera v takej forme, že by som všetky zmeny v DB mohol realizovať cez napr. DataGrip a automaticky by sa mi vygeneroval sql file so všetkými zmenami?

Translate
…a nejaká lacnaješia alternatíva k Transifex, ktorá by mi vygenerovala preklady kompatibilné s Nette?

Diq.

Editoval steelbull (23. 5. 2019 21:12)

CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

Ptas se na profesionalni nastroje a pak chces delat vse rucne… co teda vlastne chces?

jiri.pudil
Nette Blogger | 1028
+
+1
-

Hele on ten Deployer je fakt dobrý. Dělá atomické deploye; umí s trochou pomoci spouštět cokoliv včetně například migrací databáze nebo stažení překladů z nějaké služby; dá se pouštět automaticky v CI jobu (Bitbucket taky určitě nějaké CI/CD pipelines má), ale i z lokálního počítače, stačí mít patřičný SSH přístup na cílový server; dokáže deployovat klidně na pět instancí najednou nebo jenom třeba na dvě z pěti, které si zrovna určíš. @HonzaKuchař ho dost intenzivně předvedl na Nette Campu.

Co se týká „prekladov kompatibilných s Nette“ – Nette žádnou vlastní implementaci translatoru nemá, takže záleží na tom, jakou používáš. Výše zmíněné Symfony/Translation podporuje hromadu standardních i méně standardních formátů. S online nástrojem ale bohužel neporadím, nemám s žádným nijak velké zkušenosti.

CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

bitbucket má zdarma měsíčně asi 50 minut, tak bych řekl že spíš pipelines nemá :D
https://bitbucket.org/product/pricing

steelbull
Člen | 240
+
0
-

CZechBoY napsal(a):

Ptas se na profesionalni nastroje a pak chces delat vse rucne… co teda vlastne chces?

@CZechBoY …teraz robím všetko ručne a hľadám niečo, čím by som si:

  1. štandardizoval proces deploymentu,
  2. zabezpečil udržateľnosť (potrebujem mať možnosť pre niektorých deployovať novú verziu skôr, pre iných až neskôr),
  3. zjednodušil si prácu,
  4. umožnil tímu do 5 ľudí dopĺňať preklady.
steelbull
Člen | 240
+
0
-

jiri.pudil napsal(a):

Hele on ten Deployer je fakt dobrý. Dělá atomické deploye; umí s trochou pomoci spouštět cokoliv včetně například migrací databáze nebo stažení překladů z nějaké služby; dá se pouštět automaticky v CI jobu (Bitbucket taky určitě nějaké CI/CD pipelines má), ale i z lokálního počítače, stačí mít patřičný SSH přístup na cílový server; dokáže deployovat klidně na pět instancí najednou nebo jenom třeba na dvě z pěti, které si zrovna určíš. @HonzaKuchař ho dost intenzivně předvedl na Nette Campu.

Co se týká „prekladov kompatibilných s Nette“ – Nette žádnou vlastní implementaci translatoru nemá, takže záleží na tom, jakou používáš. Výše zmíněné Symfony/Translation podporuje hromadu standardních i méně standardních formátů. S online nástrojem ale bohužel neporadím, nemám s žádným nijak velké zkušenosti.

@jiripudil Veľmi pekne ďakujem.

…k aplikácii
v rámci deploymentu potrebujem mať možnosť deployovať niektorím novšiu verziu aplikácie u ostatných staršiu a v budúcnosti v extrémnom prípade u každého inú verziu stále tej istej aplikácie. Spolu sa bude deployovať cca. 10 aplikácií. Každý bude mať svoje vlastné dáta. Každá verzia môže mať veľmi mierne odlišnú štruktúru databázy (procedúry, tabuľky, pohľady).

…k prekladu
Deployer skúšam, ale zatiaľ mi to vypisuje nejaký error, ktorý riešim. Používam presne ako píšeš, Symfony/Traslation a všetky preklady mám v neon súboroch. Potrebujem niečo ako Transifex, kde by som dokázal dať prístup cca. 5 člennému tímu, ktorý by mi priebežne dopĺňal preklady, ktoré by som si pri deploymente vedel stiahnuť a použiť. Momentálne mám problém ich s ich udržateľnosťou.

Editoval steelbull (24. 5. 2019 19:38)

steelbull
Člen | 240
+
0
-

…a čo poviete na TeamCity? https://www.jetbrains.com/teamcity/

CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

Radsi cokoliv jinyho… gitlab+jenkins je dobra cesta

steelbull
Člen | 240
+
0
-

…len sa chcem podeliť, rozbehol som Weblate na správu prekladov, je to free, mám to prepojené z Bitbucketom, pridal som si neon preklady a funguje to.