Neaktualizuje se template na localhostu

Badis
Člen | 3
+
0
-

Zdravím, v Nette jsem naprostý začátečník. Dostali jsem ve škole jako praktickou úlohu vytvořit jednoduchý formulář s pár záznamy kde by šlo upravovat a mazat příspěvky. Když jsem si vytvořil nový presenter a poté k němu i latte zatím s obyčejným <h1>Nadpis</h1> tak se mi zobrazí na mém localhostu pouze jednou. Když latte upravím například dopíšu <p>Odstavec</p> tak se po obnovení stránky nic nezmění.

David Matějka
Moderator | 6445
+
0
-

Ahoj, pravděpodobně ti aplikace běží v produkčním režimu (poznáš to třeba tak, že není vidět tracy panel). v něm nette nekontroluje změnu šablony.

Ale na localhostu by se ti měl sám detekovat debug režim. Nemáš třeba v bootstrapu přidaný řádek, který debug mod vypíná? ($configurator->setDebugMode(false);)

Případně jak máš nainstalovaný php server? nepoužíváš třeba docker?

Badis
Člen | 3
+
0
-

Tracy panel se mi nezobrazuje a když jsem koukal do souboru bootstrap.php tak nikde zmíněný řádek není. Celé mi to běží na xamppu na apachi.

David Matějka
Moderator | 6445
+
0
-

zvláštní – jakou hodnotu má $_SERVER['REMOTE_ADDR']? mělo by to mít 127.0.0.1

můžeš v bootstrapu ručně zapnout debug mód přes $configurator->setDebugMode(true);, ale pozor, ať se to nikdy nedostane na žádný produkční server :) ale lepší by bylo zjistit, proč se správně ten debug mód nezapíná..

Badis
Člen | 3
+
0
-

Děkuju moc, zachránilo mi to známku. Ve škole vše běželo jak má, ale doma, když jsem isntaloval php, apache a vše stejně zároveň s kamarádem tak to vypovědělo službu.

David Matějka
Moderator | 6445
+
0
-

jinak nette si to ukládá do složky temp/cache, takže když ji promažeš, tak vygeneruje novou cache. tenhle postup se právě používá pak na produkčním serveru, aby měl nové šablony